Operátoři s iPhonem 3GS počítají. Nechtějí však říct kdy

O2, T-Mobile i Vodafone by rádi nový iPhone 3GS zařadili do svých nabídek. Zatím však tají datum i cenu, za kterou se bude prodávat.
Operátoři s iPhonem 3GS počítají. Nechtějí však říct kdy

Apple svým uvedením nového iPhonu 3GS vzbudil hned několik otázek. Vedle klasického přemítání, zda nový model vůbec přináší něco zásadního navíc, při současném uvolnění firmwaru 3.0 (čtěte iPhone OS 3.0 k dispozici od 17. června), se čeští příznivci ptají, s jak velkým zpožděním proti velkým zemím bude u nás novinka k dostání, u kterých operátorů a za kolik. Některé další fandy Applu napadne možná i myšlenka na další osud předchozí generace iPhonu 3G.

Čeští operátoři jsou zajedno. iPhone 3GS v Česku určitě bude, neví se však přesně kdy. Do časového odhadu se zatím pustil pouze T-Mobile, který ústy své tiskové mluvčí Martiny Kemrové stanovil horizont měsíce července (čtěte T-Mobile oznámil plánovaný prodej iPhonu 3GS). Tato doba by se shodovala s plány Applu, který bude iPhone 3GS distribuovat v několika vlnách. Česká republika má podle něj být ve druhé a novinky se dočká 9. července.

Méně konkrétní už jsou zástupci O2. "Jednáme se společností Apple o uvedení nového iPhone 3GS pro naše zákazníky. V průběhu léta by se nový iPhone mohl objevit v síti O2 prodejen," uvedl pro Mobilmania.cz tiskový mluvčí Martin Žabka. Novou generaci iPhonu si nechce nechat ujít ani Vodafone, který se může pochlubit nejlepšími prodejními čísly za iPhone 3G. "Vzhledem k tomu, že jsme v prodejích iPhone 3G z operátorů zdaleka nejúspěšnější, počítáme i s nasazením novějšího modelu do naší nabídky. Bližší informace zatím s ohledem na jednání se společností Apple nemůžeme zveřejňovat," prozdradil za operátora zástupce tiskového mluvčího Lukáš Kropík.

Za stejnou nebo vyšší cenu?

Při spekulacích o skutečném datu uvedení do prodeje je ale třeba si uvědomit, že předchozí generace iPhonu je na našem trhu oficiálně teprve od 22. srpna 2008, tedy zhruba tři čtvrtě roku. Z produktové politiky Applu je známo, že dává svým výrobkům minimálně roční cykly, než uvede jejich vylepšenou nástupnickou verzi. Proto je možné, že iPhone 3GS vystřídá v nabídkách předchozí generaci až na samém sklonku prázdnin a červenec hlášený T-Mobilem může být pouze horizont plánovaného zahájení předrezervací produktu pro netrpělivé zájemce. V každém případě by stejně jako loni mělo být datum uvedení iPhonu 3GS do prodeje u všech tří operátorů stejné.

O ceně přístroje je zatím předčasné mluvit. Operátoři vedou intenzivní jednání s Applem a ani poté nemusí být ceny konečné. Vzpomeňte na loňský srpen, kdy T-Mobile začal prodávat iPhone 3G za jedny z nejnižších cen v Evropě. Jeho neblokované přístroje se tak staly terčem překupníků z mnoha zemí. Operátor byl proto nucen ceny zvednout (čtěte T-Mobile zdražuje iPhone. O čtvrtinu).

Pokud se potvrdí teorie s roční obměnou produktů, vyhneme se také výraznějšímu srovnávání cen předešlého a nového iPhonu. Nejnovější generace by v takovém případě měla prodávat za přibližně stejnou, nebo jen o málo vyšší cenu než současný iPhone 3G. Ten by se pak po vzoru amerického operátora AT&T, u nějž už je cenové zařazení známo (čtěte Apple iPhone 3GS: nová modla mobilního světa), mohl dostat do "výprodeje" za o něco nižší cenu.

Témata článku: iPhone, 3G, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 3G, Apple iPhone 3G 16GB, Apple iPhone 3GS, Apple iPhone 3GS 16GB, Apple iPhone 3GS 32GB, Apple iPhone 4GB

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • bimboss 11. 6. 2009 15:35:58
    Prosím autora, aby nepapouškoval bludy T-Mobile. Nájezdy překupníků -...
  • xxx 11. 6. 2009 7:12:56
    prestante porad psat ze apple uvadel na wwdc ze bude 9. cervence, neni to...
  • gizmoboss 10. 6. 2009 20:37:07
    Díky za vyčerpávající shrnutí! Přesně tak jsem to myslel.
Určitě si přečtěte

Střípky o iPhonu 8 postupně zapadají do mozaiky. Zpozdí se letos Apple s novinkami?

Střípky o iPhonu 8 postupně zapadají do mozaiky. Zpozdí se letos Apple s novinkami?

** Nové iPhony jsou tradičně nejočekávanější premiérou druhé poloviny roku ** Výroční desátý iPhone má přinést hned několik inovací najednou ** Co když se jej Applu nepodaří včas vyrobit?

23.  7.  2017 | Holčík Tomáš, Láska Jan | 31

Jaký bude iPhone 8? Vše, co zatím víme o budoucí modle Applu

Jaký bude iPhone 8? Vše, co zatím víme o budoucí modle Applu

** Vše, co chcete vědět o iPhonu 8 ** Shrnuli jsme hlavní úniky, drby a spekulace ** Článek budeme průběžně aktualizovat

20.  7.  2017 | Miksa Martin | 68

Před deseti lety Apple představil iPhone. Kdy se dočkáme podobné revoluce?

Před deseti lety Apple představil iPhone. Kdy se dočkáme podobné revoluce?

** Na sklonku června to bylo 10 let od uvedení iPhonu na trh ** Podobnou produktovou revoluci bychom hledali jen těžko ** Není vše ostatní jen řada hypů, které brzy pohasly?

9.  7.  2017 | Čížek Jakub | 16

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82

Před 10 lety Apple odpálil novou éru. Začal prodávat iPhone

Před 10 lety Apple odpálil novou éru. Začal prodávat iPhone

** Už je to 10 let, co se všichni smáli telefonu bez 3G a MMS ** 10 let, které by bez Applu vypadaly jinak ** Apple tehdy inicioval revoluci a teď ji fandové čekají každý rok

1.  7.  2017 | Láska Jan, Michlovský Jakub | 25


komerční sdělení

Komerční sdělení