OVI Mapy: nové funkce pro dovolenou v mobilu

Nokia se snaží své mapy vylepšovat jak je to jde. Aktuálně pro uživatele přichystala několik zajímavých novinek pro plánování dovolené.
OVI Mapy: nové funkce pro dovolenou v mobilu

Léto je pomalu tu a Nokia přispěchala s několika vylepšeními svých už tak dobrých Ovi map. Před samotným začátkem výletu není nic jednoduššího, než si jej bod po bodu naplánovat online, díky tomto odkazu. Přihlášením ke svému Nokia účtu můžete označit libovolná místa jako svá oblíbená, uložit a následně v mobilu pohodlně zobrazit. Pakliže budete plánoval výlet do několika vybraných světových měst, můžete s výhodou použít 3D zobrazení, které jsme vám na MobilManii ukazovali před časem.

O co že to byla mobilní verze Ovi map obohacena? Přibylo hned několik významných funkcí, se kterými bude cestování hračka. Chcete si přímo z mobilu zarezervovat hotel v dané lokalitě? Není problém, využijete integrovanou službu Expedia. Ta nabídne jednak přehled hotelů v okolí, ale i přehled cen za nabízené služby.

Pakliže se pohybujete po USA, tak tuto funkci můžete rozšířit o další rozměr. TripAdvisor je v podstatě mobilní verze oblíbeného rádce na cestách, díky kterému si lze prohlédnout fotky požadované destinace (hotelu) a také přečíst nezávislé recenze jeho předchozích hostů.

TripAdvisor zároveň nabízí funkci „What is nearby“ neboli „Co je poblíž“, díky které lze jednoduše zobrazit objekty zájmu (restaurace, kavárny, hospůdky, atd.) v blízkém okolí. Podobně se chová další služba, Lonely Planet, ta už se ovšem chlubí celosvětovým pokrytím. Jestliže stojíte o radu kam na oběd, či třeba na památky, pak není nic snazšího.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia také zapracovala na integraci počasí do svých map. Nic tak nebrání tomu, abyste se ještě před samotným výletem virtuálně podívali na počasí v požadované destinaci a dle toho se kupříkladu oblékli, nebo třeba i výlet úplně zrušili.

Takhle „na papíře“ to všechno zní krásně, zkuste ale novinky v OVI mapách vyzkoušet v praxi a dejte vědět, jak fungují.

Témata článku: Nokia, Smartphony, Navigace, Symbian, Mapy, Funkce, Mobil

Určitě si přečtěte

Alcatel Idol 5S: skvělý muzikant s vysokými ambicemi [recenze]

Alcatel Idol 5S: skvělý muzikant s vysokými ambicemi [recenze]

** Idol 5S je nejvyšší telefon z portfolia Alcatelu, výbavou ale spadá do střední třídy ** Hlavním benefitem má být kvalitní zvuk se stereo reproduktory ** Zaujmout zahodlá i skvělým designem a kvalitním hliníkovým tělem

Včera | Miksa Martin

OnePlus 5T: „Pětka“ se zbavuje rámečků a drží lákavou cenu

OnePlus 5T: „Pětka“ se zbavuje rámečků a drží lákavou cenu

** 5T je nový vlajkový model značky OnePlus ** Hlavní změnou je větší displej s tenkými rámečky ** Zachována zůstává špičková výbava, ale také cena

16.  11.  2017 | Miksa Martin | 30

Samsung upevnil pozici, Xiaomi vystřelilo vzhůru a Huawei na Apple ještě nestačilo [3Q 2017]

Samsung upevnil pozici, Xiaomi vystřelilo vzhůru a Huawei na Apple ještě nestačilo [3Q 2017]

** Samsung ve třetím čtvrtletí upevnil pozici tržního lídra ** Druhé místo Apple uhájil i bez iPhonu X ** Z konce první pětky letí raketa Xiaomi

13.  11.  2017 | Láska Jan | 3