Podívejte se na nejdelší stop-motion animaci pořízenou Nokií N8

Podívejte se na nejdelší stop-motion animaci pořízenou Nokií N8

Nokia N8 s 12 Mpx fotoaparátem a optikou Carl Zeiss je stále králem mezi fotomobily. Věřili byste však, že je tak dobrá, aby se s její pomocí mohla nasnímat obří stop-motion animace, která se rozkládá na více než jednom kilometru čtverečním?

Ano, možné to je, jak dokazuje filmové studio Aardman Animations ve spolupráci s Nokií. Minulý rok se jim podařilo natočit Nokií N8 nejmenší stop-motion animaci na světě, s názvem „Dot“, pro rok letošní si vytyčili ještě náročnější úkol, a to naopak animaci co největší. S animacemi má Aardmann Animations bohaté zkušenosti, jsou například tvůrci populárního „večerníčku“ Shaun The Sheep, u nás vysílán jako „Ovečka Shaun“.

Klepněte pro větší obrázek 
Jedna ze tří použitých Nokií N8 zavěšená na jeřábu

Natáčení probíhalo letos v červnu, trvalo pět dní, a podílely se na něm desítky lidí. Natáčelo se na pláži, jeden a půl minuty dlouhý příběh je o rybáři, který se vydal chytat na moře, a jeho loď i s ním spolkla velká ryba. Odtud také vznikl název tohoto videa, je jím „Gulp“, v překladu „Spolknutí“.

Stop motion animace (fázová animace) je nejnáročnější způsob animace, kdy se scéna ručně upravuje, a fotí snímek po snímku. Výsledné video se postupně skládá z jednotlivých nafocených záběrů, pro focení z velkého jeřábu byly použity hned tři Nokie N8 najednou. Zpracovávání všech nafocených snímků, a následná tvorba videa, trvalo zhruba měsíc.

Gulp. The making of. from Nokia HD on Vimeo.

Konkrétně v případě tohoto videa trvalo sejmutí 20 sekund záznamu 16 hodin, protože bylo třeba provádět náročné úpravy terénu na poměrně velké ploše. Celý snímek má 90 sekund. Tým studia Sumo Science přitom celý film, včetně scény z těla velryby, vytvářel v exteriéru na pláži Pendine Beach ve Walesu a s objekty v životní velikosti. Loď na videu je tak skutečnou lodí a rybář není jen kreslená figurka, ale je to herec v životní velikosti.

Aby bylo možné jednotlivé snímky z ramene jeřábu pořizovat na dálku, připojili filmaři ke každému z telefonů Bluetooth klávesnici, pomocí které telefon ovládali. Obraz z telefonů si pak dolů na zem „stáhli“ pomocí HDMI výstupu, který Nokia N8 standardně nabízí. Aby pak měl tým filmařů, který do písku vytvářel jednotlivé obrazce, lepší představu o tom, jak výslednou scénu správně upravit, měl dole na scéně k dispozici klasickou LCD televizi zobrazující obraz snímaný telefonem na jeřábu.

Zdroj: blogs.nokia.com/nseries

Témata článku: Nokia, Kuriozita, Nokia N8, Celý film, Sto, Výsledné video, Telefon bluetooth, Motion

Určitě si přečtěte

To nevymyslíš. Kvůli vyprodanému iPhonu X přivolali policii, ta doporučila Android

To nevymyslíš. Kvůli vyprodanému iPhonu X přivolali policii, ta doporučila Android

** Hledáte nejabsurdnější příběh roku? ** Tohle bude vážný kandidát! ** Zájemci se neprali za nový gadget, ale o zisk.

16.  11.  2017 | Kůžel Filip | 39

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

** Jsou to exoti, kterým není rovno. Byla to hodně pestrá doba… ** Někdy chtěl designér šokovat, jindy prostě neměl talent ** Vzpomněli jste si na zrůdu, která ve sbírce chybí? Pište do diskuze

26.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 72

RedBull DR.One: Podívejte se na zběsilý průlet ze závodu dronů. Nechybí plameny, voda, ani diváci v síti

RedBull DR.One: Podívejte se na zběsilý průlet ze závodu dronů. Nechybí plameny, voda, ani diváci v síti

** Akcelerace závodního dronu je zdrcující: 0 - 150 km/h pod sekundu. ** Na trati číhá sprcha, oheň i větrné dělo. ** Pilot řídí prostřednictvím brýlí, které berou obraz z palubní kamery.

23.  10.  2017 | Kůžel Filip

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

** Ocelový náramek skrývá 29 nástrojů, které máte stále při sobě. ** Tread je masivní, těžký a drahý, ale stejně se vám bude líbit. ** Leatherman má také Tread Tempo s hodinkami, chystá se do ČR.

20.  10.  2017 | Kůžel Filip | 16