Podváděli s mobilem u zkoušek, teď půjdou do chládku

Podváděli s mobilem u zkoušek, teď půjdou do chládku

O tom, že podvádět se ne vždy vyplácí se přesvědčila skupina osmi rodičů a kantorů z provincie Zhejiang na východě Číny. Tedy alespoň pokud jde o přijímací zkoušku na vysokou školu. Své ratolesti totiž k písemnému testu vybavili krom tužky ještě moderní komunikační technikou. Ale zpět na začátek. Rodiče, mezi nimiž byli i tamější úředníci, nejdříve přesvědčili dohlížející kantorku, aby jim testy ofotila a odeslala. Což také hned na začátku zkoušky učinila, zainteresovaní rodiče pak výsledky konzultovali s dalšími vysokoškolskými kantory a odpovědi svým dětem nadiktovali přes mobil.

Klepněte pro větší obrázek

Přesněji řečeno, jejich dítka měla v uších jen drobná sluchátka. Další rodič zapojil do průběhu zkoušky ještě jiného studenta, který skládal s jeho synem přijímací zkoušku tentýž den. Zaplatil mu aby mu test ofotil a poslal, čekal na něj s dalšími devíti učiteli, kteří otázky zodpověděli a dále už to známe… Svou roli zde opět sehrál telefon v kapse a malé sluchátko v uchu. A do třetice se provalil případ učitelky, která od rodičů dostala stovky dolarů za to, že poskytne studentům správné odpovědi. Ti ale měli smůlu, jejich vybavení při zkoušce selhalo.

Podvod byl ale nakonec odhalen místní policií, která zachytila komunikaci mezi rodiči a jejich dětmi. Jak uvedl server BBC, nezdá se, že by takovýto případ byl nějak výjimečný. Ostatně jak na svou obhajobu řekl jeden otců, chtěl synovi jen zajistit nadějnou budoucnost. Tak či onak, soud podvádění kvalifikoval jako porušení státního tajemství a zúčastněným rodičům rozdal tresty od 6 měsíců do tří let vězení.

Zdroj: BBC

Témata článku: Ostatní, Kuriozita

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • VS 7. 4. 2009 18:40:16
    muzu se zeptat co to o mne vypovida? ti co sou uplne blby na to proste...
  • INK 7. 4. 2009 14:50:29
    "ti co podvadeli tak pokud na to nemaj tak stejne vylitnou." " BTW dneska...
  • Jig 7. 4. 2009 9:36:58
    jj taky mě to zaujalo "zachytila komunikaci mezi rodiči a jejich dětmi" -...
Určitě si přečtěte

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

** Za 3 500 Kč se chlubí třídenní výdrží ** Dosáhne na ni díky 5 020 mAh akumulátoru a Endurance módu ** Chcete ale používat Android bez barev?

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 22


komerční sdělení

Komerční sdělení