Příští Nokia World bude ve Finsku. Ukáže se první tablet?

Příští Nokia World bude ve Finsku. Ukáže se první tablet?

Finský výrobce telefonů odtajnil datum a místo konání své každoroční výroční konference. Do kalendáře si tak můžete vyznačit data 25. a 26. září 2012. Je to tak trochu paradox, ale od roku 2006, kdy se Nokia World pořádá, se tato akce nikdy nekonala na finském území. V prvních letech se novináři a partneři Nokie museli vydat do nizozemského Amsterodamu. Později Nokia World přesídlil do Barcelony, Stuttgartu a v posledních dvou letech do Londýna. Až nyní se dočká také domovské Finsko, přesněji jeho hlavní město Helsinky, které se pro letošní rok stalo světovým městem designu.

Klepněte pro větší obrázek
Bude takto nějak vypadat první tablet od Nokie? (foto: Shoutpedia.com)

Co můžeme očekávat od letošního Nokia Worldu nelze zatím s bližší určitostí říci. Zřejmě by mělo dojít k odhalení nových levných telefonů s označením Asha. Hovoří se také o představení dalších modelů řady Lumia, které by se měly dočkat implementace technologie PureView. Spekuluje se o tom, zda tyto telefony poběží ještě na stávající verzi systému Windows Phone 7.5 nebo již na vylepšeném Windows Phone 8. Nokia World možná přinese i nový tablet nebo nástupce platformy Series 40 pro levné telefony, jež by se mohla jmenovat Meltemi.

Témata článku: Nokia, Tab, Fin

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14