Provozovatel U:fona zvýšil tržby o 75 %, letos chce být v zisku

Provozovatel U:fona zvýšil tržby o 75 %, letos chce být v zisku

Provozovatel sítě U:fon, společnost MobilKom, zvýšila v roce 2009 tržby na 470 milionů korun. To znamená meziroční nárůst o 75 procent. Na konci loňského roku využívalo služeb U:fona celkem 135 tisíc zákazníků, z toho cca 65 tisíc zákazníků rychlý mobilní internet, 35 tisíc mobilní hlasové služby a 35 tisíc bezdrátové pevné linky. Firma to oznámila ve své tiskové zprávě.

Těsně před koncem roku MobilKom představil první předplacený (kreditní) mobilní internet v ČR a nedávno zahájil kroky vedoucí k otevření své CDMA sítě virtuálním operátorům (více čtěte zde). U:fon se nyní soutředí hlavně na datové služby. „Na základě vyhodnocení příležitostí na českém telekomunikačním trhu jsme se také loni rozhodli primárně zaměřit na mobilní internet, pouze doplňkově nabízet i hlasové služby,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel MobilKomu.

Společnost MobilKom v roce 2009 vylepšila svůj hospodářský výsledek o 200 milionů Kč a v porovnání s rokem 2008 zmenšila svoji provozní ztrátu. Za letošní rok má firma v plánu dostat se z červených čísel. „Plánujeme také další nárůst tržeb, zejména ve velkoobchodu, tedy prostřednictvím partnerů, kteří budou naše služby prodávat pod vlastní značkou,“ říká Tomáš Budník.

Diskuze (24) Další článek: O2 hlásí 3G síť v Jeseníku, Písku a Nymburku

Témata článku: Operátoři, U:fon, Let, Předplacený kredit, Provoz, Zisk, Hospodářský výsledek, Tržby

Určitě si přečtěte

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

** Jména U:fon a Air Telecom spadnou do propadliště dějin ** Nástupnický Nordic Telecom chce začít s LTE jako virtuální operátor ** Postupně přidá vlastní LTE a chce se stát čtvrtým velkým operátorem

15.  2.  2017 | Kůžel Filip | 13

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Air Telecom vyfasoval nedávno pokutu dva miliony. Teď smlouvy tohoto operátora regulátor vyhodnotil jako neplatné. Verdikt ale platí obecně.

16.  11.  2015 | Pospíšil Aleš | 27