Průkopník ve výzkumu genomu a vizionář v oboru produktového designu společnosti Chrysler Group budou přednášet na letošním GTC

Průkopník ve výzkumu genomu a vizionář v oboru produktového designu společnosti Chrysler Group budou přednášet na letošním GTC
Průkopník ve výzkumu genomu a vizionář v oboru produktového designu společnosti Chrysler Group budou přednášet na letošním GTC

SANTA CLARA, Kalifornie, GTC 2013, 21. února 2013, Společnost NVIDIA dnes oznámila přední světově uznávané přednášející pro čtvrtý ročník GPU Technology Conference (GTC), kterou bude hostit od 18. do 21. března McEnery Convention Center v kalifornském San Jose.

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti NVIDIA, pan Jen-Hsun Huang se zaměří na zásadní a stále rostoucí vliv GPU technologie ve hrách, vědě, průmyslových odvětvích, médiích a zábavním showbusinessu, designu i dalších sférách ve své úvodní přednášce v úterý 19. března v 9 hodin ráno místního pacifického času.

Ve středu 20. března provede Erez Lieberman Aiden, vědec a průkopník v oboru genomika, účastníky svou prací spočívající v třídění lidského genomu ve 3D, umožňující vědeckým pracovníkům důkladně pochopit genomické chování a základní biologické životní procesy. Pan Aiden nechá nahlédnout jak jeho tým využívá GPU k urychlení analýzy ohromného množství genomických informací a simulaci fyzikálního procesu skládání genomu, čímž odkrývá tajemství chování genů a tyto poznatky mohou být využity tisíci dalších vědců v jejich navázané práci.

Přednáška ve čvtrtek 21. března představí pana Ralpha V. Gillese, senior viceprezidenta produktového designu a zároveň prezidenta a generálního ředitele značky SRT (Street and Racing Technology) a motosportu ve společnosti Chrysler Group LLC. Pan Gilles osobně stojí za některými inovativními produkty společnosti. Osobně nabídne pohled do zákulisí automobilového průmyslu a ukáže jak je dnes GPU využíváno k urychlení každého kroku v procesu vývoje automobilu od prvních koncepčních návrhů přes jednotlivé fáze inženýringu až po montáž vozů a marketing. Rovněž se bude věnovat tomu, jak Chrysler Group využívá GPU a nejnovější technologie k výrobě lepších a bezpečnějších vozů a k uspíšení jejich cesty na trh.

“GTC se stalo nejdůležitější událostí pro profesionály, kteří využívají GPU k usnadnění a zdokonalení své práce,” říká pan Ujesh Desai, viceprezident korporátního marketingu ve společnosti NVIDIA. “Naší vizí bylo přinést expertům platformu, kterou by mohli využít ke sdílení svých poznatků a pracovních výsledků se svými kolegy. GTC 2013 slibuje být tím nejlepším možným místem.”

Informace o přednášejících hostech na GTC 2013

Erez Lieberman Aiden je asistujícím profesorem na oddělení genetiky Baylorské katedry medicíny a v oddělení počítačové vědy v rámci výpočtové a aplikované matematiky na univerzitě Rice. Rovněž je hlavním výzkumným pracovníkem CUDA Center of Excellence na Bayloru a univerzitě Rice a odborným asistentem v Harvard Society of Fellows. Nedávno objevil metodu 3D řazení genomu, když pracoval s týmem, který v roce 2009 vytvořil první trojrozměrnou mapu lidského genomu na světě.

Jeho výzkumy získaly celou řadu ocenění. Jmenujme umístění mezi dvacítkou nejlepších v anketě “Biotechnické průlomy, které změní medicínu” od Popular Mechanics, cenu Lemelson-MIT pro nejlepšího studenta – objevitele, cenu společnosti American Physical Society za nejlepší doktorskou disertační práci na téma “Biologická fyzika” nebo jeho členství v prestižním žebříčku TR35, který za sebe řadí 35 nejúspěšnějších mladých inovátorů do 35 let jejich věku v časopise Technology Review v roce 2009.

Ralph V. Gilles je senior viceprezidentem produktového designu a prezidentem a generálním ředitelem značky SRT a motosportu ve společnosti Chrysler Group LLC. Od svého příchodu do tehdejší Chrysler Corporation v roce 1992 zhodnotil své bohaté akademické vzdělání v oborech průmyslového designu a obchodní administrativy a vystřídal ve společnosti řadu pozic. Například pracoval jako výkonný patron skupiny Chrysler African American Network, když zároveň hrál klíčovou roli v radě Chrysler Global Diversity Council.

Pan Gilles získal mnohá akademická ocenění a také různé ceny v rámci automobilového průmyslu. Jmenujme ocenění Young Alumni Student na Eli Broad Graduate School of Management Michiganské State University, cenu Young Leadership & Excellence Award v rámci Automotive Hall of Fame (“Síň slávy automobilového průmyslu”), ocenění za inovace v NV Magazinu, prezidentskou cenu “Černý inženýr roku” nebo “N’Design” trofej nadace N’Digo. Vystudoval MBA na Michigan State University a bakaláře v oboru krásné umění v průmyslovém designu na Detroitské College for Creative Studies.

o GPU Technology Conference

GTC je světově nejdůležitější akcí představující průlomy ve vědě dosažené díky GPU technologii. GTC 2013 nabídne stovky hodin přednášek, vědeckých představení, konzultací a výukových bloků s nejpovolanějšími experty. Bude hostit také tzv. Emerging Companies Summit (samit vycházejících firem), na kterém představí nové technologie úspěšné začínající společnosti z celého světa. GTC rovněž v rámci networkingových aktivit umožní účastníkům sdílet veškeré informace.

Mezi sponzory GTC 2013 najdete: Dell, HP, Cooley, IBM, IGI, Lenovo, Microsoft, Cisco, PNY, Supermicro, Synnex Corporation, Acer, TSMC, Accelereyes, Acceleware, Adobe, Cray, Dassault Systemes, Exxact Corporation, GE Intelligent Platforms, Mellanox Technologies, Penguin Computing, PGI, Quantel, RTT nebo SK Hynix.

Nejnovější informace o GTC 2013 získáte přihlášením na NVIDIA blog, můžete také samozžejmě navštívit Facebookovou GPU Technology Conference stránku nebo sledovat @NVIDIA a @GPUComputing na Twitteru (#GTC13 hashtag).

Témata článku: Tiskové zprávy