Red Bull míří do mobilů, chce být největším virtuálem

Rudý býk, který dává křídla se má brzy stát synonymem pro virtuálního operátora. Red Bull Mobile plánuje expanzi do 140 zemích včetně ČR.
Red Bull míří do mobilů, chce být největším virtuálem

Velké společnosti by rády svým věrným zákazníkům nabídly něco navíc – mobilní služby pod svou značkou. U nás najdeme snad jen jeden takový příklad, jej jím Mphone, ale třeba se dočkáme i dalších jako Tesco Mobile. I když u nás těžko říct, žádný tradiční operátor zatím do své sítě toho virtuálního nespustil a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo cokoli měnit.

Energie pro 140 zemí po celém světě...

Přesto vás bude možná zajímat ambiciózní projekt Red Bull Mobile, za kterým stojí rakouský výrobce energetických nápojů. Red Bull Mobile už funguje jako virtuální operátor v domovském Rakousku, Švýcarsku a Maďarsku, nyní ovšem výrobce energetických nápojů sídlící v Solnohradsku oznámil, že by rád expandoval od všech 140 zemí, kde prodává své nápoje.

Klepněte pro větší obrázek

Jak uvedl rakouský deník Wirtschafts Blatt, první zemí, kam se Red Bull Mobile rozroste bude ještě letos v listopadu sousední Německo, partnerem mu u našich západních sousedů bude tamější O2. V roce 2011 pak plánují Rakušané expanzi na další evropské, ale i asijské trhy. Telefonní nabídka „Rudého býka“ zahrnuje samozřejmě volání a textovky, ale to zdaleka není vše.

To, čím se operátor odlišuje, je maximální jednoduchost – například nerozlišuje mezi SMS a MMS, v rámci svých dvou tarifů automaticky myslí na data a hlavně nabízí svůj komunitní portál a vlastní televizi, kde můžete zhlédnout nejrůznější adrenalinové akce sponzorované Red Bullem. Parametry tarifů se v jednotlivých zemích liší, názvy jsou ale totožné – SimplyAll a SimplyAll+.


Televizní reklama na Red Bull Mobile se Sebastianem Vettelem, který jezdí za stáj Red Bull v F1

Pro bližší představení můžeme zavítat opět k našim jižním sousedům. Tarify prostě zahrnují jednoduše všechno a s plusovou verzí má zákazník přístup i k základním rakouským televizním programům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podívejte co mají v Rakousku, dočkáme se někdy virtuálního operátora také u nás? • Zaujal vás Red Bull Mobile, více se dozvíte na adrese www.redbullmobile.at

No řekněte sami, co byste řekli na 2000 minut do všech sítí, 2000 SMS či MMS dle libosti, 2 GB dat, mobilní televizi s místními programy a speciální Red Bull TV za 711 Kč? Nižší verze tarifu za 466 Kč pak obsahuje všeho polovic a nenabídne rakouskou televizi. Abychom ale byli k tuzemským operátorům spravedlivý, aktivace tarifů vyjde na 49,99 € (1 227 Kč) a jejich využívání je podmíněno smlouvou na 2 roky. Zákazník ale zase dostane smartphone s Androidem jako dárek. Takže, mít za sedm stovek tohle všechno, klidně se upíšu.

...až na jednu

Mít v České republice virtuálního operátora by bylo skvělé – koneckonců, jsme jedna z mála zemí, kde takový obchodní model v podstatě neexistuje. Bohužel totiž neexistuje síla, která by tuzemské operátory donutila ustoupit a pustit virtuála do své sítě. Zákonitě by totiž přišly o část příjmů z dražších tarifů pro jednotlivce a to není v jejich zájmu. Takže vzkazuji do Rakouska: buďte realisté, 139 zemí je maximum.

Témata článku: Virtuální operátoři

36 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Swarovski Bracelets 29. 10. 2010 8:54:26
    Tricks to Take Care of Thanks Giving Gift Ideas for Wife Swarovski...
  • radim 21. 10. 2010 8:38:32
    Možné to je, ale nezdá se mi to. Při přechodu od jiného operátora v...
  • Tom 20. 10. 2010 20:27:06
    Je trochu smutné, že autor článku má očividně problémy s pravopisem. Když...
Určitě si přečtěte

dTestu se podařilo v aukci vysoutěžit pouze dva nejnižší tarify. O ostatní nebyl zájem

dTestu se podařilo v aukci vysoutěžit pouze dva nejnižší tarify. O ostatní nebyl zájem

** Aukce tarifů dTestu skončila neslavně ** Velcí operátoři se vůbec nezapojili ** O dva vyšší tarify neprojevili zájem ani virtuálové

13.  6.  2017 | Láska Jan | 61

V zahraničí jsou to gigabajty, my jsme loni prosurfovali bídných 521 MB

V zahraničí jsou to gigabajty, my jsme loni prosurfovali bídných 521 MB

** V průměru voláme pod 1 Kč/min. Méně přecházíme, virtuálové živoří ** Loni jsme přenesli 88 petabajtů dat, což je jen 521 MB na hlavu ** Na 10,5 mil. obyvatel připadá 14,1 mil. SIM karet, M2M tarifů bylo 0,8 mil.

24.  5.  2017 | Pospíšil Aleš | 29

Roky to nešlo, najednou to jde. Virtuálové mají LTE

Roky to nešlo, najednou to jde. Virtuálové mají LTE

** Vodafone pustil do LTE SazkaMobil a Fayn ** O2 pustilo do LTE BleskMobil, OpenCall, Moraviatel, Vinatel a Tesco Mobil ** Proč teď a proč vše v jeden den?

16.  4.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 35


komerční sdělení

Komerční sdělení