Revoluční smartphony Nokia Lumia s českým obsahem od 1. února exkluzivně v Electro Worldu

Revoluční smartphony Nokia Lumia s českým obsahem od 1. února exkluzivně v Electro Worldu

První smartphony postavené na Windows Phone, se kterým bude každý den „amazing“, budou od 1. února dostupné ve všech prodejnách Electro World

Praha, 27. ledna 2012 – Vezměte si dovolenou v práci a zrušte všechny schůzky. Kdy? 1. února. Tento den totiž Electro World začne ve svých prodejnách prodávat nové smartphony Nokia Lumia, které budou znamenat malou revoluci na trhu s mobilními telefony. Nokia Lumia 800 přináší ten nejlepší obsah v designově dokonalém telefonu se špičkovým displejem, sociálními sítěmi, internetem dostupným na jeden dotek, slučováním kontaktů a komunikací ve vláknech. Nokia Lumia 710 zase boduje bezkonkurenčním poměrem cena/výkon a výměnnými kryty.

Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 budou v prodeji od 1. února 2012 za maloobchodní cenu 11.999 Kč (Nokia Lumia 800) a 7.499 Kč (Nokia Lumia 710). Oba nové smartphony si budete moci prohlédnout a zakoupit ve všech prodejnách Electro World. Právě tyto prodejny mají totiž exkluzivitu – jedná se o jediný retailový řetězec, který prodává oficiální přístroje určené pro český trh. Nové telefony si tak od 1. února může každý vyzkoušet v kterékoliv z 19 prodejen ve 13 městech, 7 dní v týdnu.

Kdo si koupí telefon v Electro Worldu, který má retailovou exkluzivitu na prodej nových Lumií, ten se nemusí bát, že by nezískal český vyhledávač. Šedé dovozy se tentokrát skutečně nevyplatí“, varuje Michal Navrátil, Category Manager Telekomunikací + foto ze společnosti Electro World.

Oba smartphony Lumia využívají platformu Microsoft Windows Phone 7.5 Mango, která je navržena pro uživatele s aktivním online sociálním životem. Nabízí okamžitý přístup
k sociálním sítím, sdílení fotografií nebo bezplatnou turn-by-turn navigaci Nokia Drive.

Počkat na oficiální přístroje určené pro český trh se opravdu vyplatí. U telefonů z prodejen Electro World si zákazník bude moci zvolit kromě vyhledávače Bing také vyhledávač Seznam. Tento český vyhledávač mnohem lépe rozumí požadavkům českého zákazníka, takže nabídne lepší výsledky vyhledávání, než originální Bing. Tuto výhodu nemá žádný jiný Windows Phone. Pro telefony zakoupené v prvních dnech prodeje bude vyhledávací engine Seznam.cz k dispozici s dalším updatem softwaru pravděpodobně v polovině února. Přístroje, které přijdou do obchodů poté, již budou Seznam.cz obsahovat. Lumia 710 dostane český vyhledávač koncem února.

1. únor bude znamenat začátek změny. Nokia začne prodávat přístroje, které zamíchají kartami na trhu smartphonů a jejich operačních systémů. Hladký design Nokia Lumia 800 se zaobleným 3,7“ ClearBlack dotykovým displejem, 8 Mpx fotoaparátem s automatickým ostřením a optikou Carl Zeiss a chytře stavěná Nokia Lumia 710 nabídnou uživatelům ty nejlepší zážitky“, říká Petr Kasa, ředitel Nokia ČR a SR.

Nokia Lumia 800: úžasně sociální

 • Poutavé designové tělo s živými barvami: azurová, magenta a černá
 • Nejlepší sociální sítě díky platformě Windows Phone 7.5
 • Nejlepší surfování díky Internet Exploreru 9
 • 3,7“ AMOLED ClearBlack displej s rozlišením WVGA 840 × 480 pixelů, 16 miliónů barev a 2.5D zaoblené sklo
 • Fotoaparát s optikou Carl Zeiss a rozlišením snímače 8 Mpx, s automatickým ostřením (včetně ostření dotykem na displej), dvojitým LED bleskem a nahráváním videa ve vysokém rozlišení 720p při 30 fps a sdílení jedním dotykem
 • Navigace Nokia Drive
 • 1,4 GHz Qualcomm Snapdragon procesor, 512 MB RAM, 16 GB interní paměť, až 9 hodin hovoru na jedno nabití baterií

Nokia Lumia 710: účelně a chytře stavěná

 • Dostupná v černé a bílé barvě s černými, bílými, azurovými, fuchsiovými a žlutými zadními kryty
 • Nejlepší sociální sítě díky platformě Windows Phone 7.5
 • Nejlepší surfování díky Internet Exploreru 9
 • Jasný dotykový ClearBlack displej s úhlopříčkou 3,7“
 • 5 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením, LED bleskem a natáčením HD videa
 • Navigace Nokia Drive
 • Se stejným 1,4GHz procesorem, hardwarovou akcelerací a grafickým čipem, jaký nabízí Nokia Lumia 800, přináší Nokia Lumia 710 vysoký výkon za dostupnou cenu

Electro World

Electro World je jedním z největších evropských a lokálních řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů. Na domácí trh vstoupil v roce 2002 a v současnosti je pod touto značkou otevřeno v Čechách a na Slovensku 23 prodejen. Electro World je od začátku vstupu na náš trh jedním z lídrů maloobchodu s elektrem a ročně v jeho obchodech nakupují miliony zákazníků.

Electro World patří do nadnárodní skupiny Dixons Retail, světově známé společnosti specializované na elektrické spotřebiče. Vedle značky Electro World patří do Dixons také tradiční prodejny jako PC World, Currys a Dixons.co.uk ve Velké Británii a Irsku, Elkjøp v severní Evropě, UniEuro v Itálii, Kotsovolos a Electro World v Řecku, Electro World v Turecku, PC City ve Francii, Itálii a Španělsku nebo internetový obchod Pixmania.com po celé Evropě. V současné době provozuje Dixons Retail ve 28 zemích více než 1.300 klasických či internetových obchodů a zaměstnává téměř 40.000 osob. V obchodech patřících do skupiny Dixons Retail každoročně nakupuje přes 100 milionů zákazníků.

Témata článku: Tiskové zprávy