RIM opět ve ztrátě, firmu má zachránit BlackBerry 10

RIM opět ve ztrátě, firmu má zachránit BlackBerry 10

Kanadská společnost RIM, výrobce zařízení BlackBerry, zveřejnila finanční výsledky za druhé finanční čtvrtletí, které skončilo 1. září. Podle očekávání se Kanaďanům ani v tomto období příliš nedařilo, podnikání zakončili ztrátou 235 milionů amerických dolarů (cca 4,5 mld. korun). To je sice hodně, ale analytici očekávali mnohem horší čísla. V předchozím období byla ztráta RIM téměř dvojnásobná.

Během června až srpna 2012 RIM distribuoval celkem 7,5 milionu kusů zařízení BlackBerry, z toho naprostou většinu tvořily smartphony, prodaných tabletů PlayBook bylo jen něco málo přes sto tisíc. Aktuálně firma hlásí celosvětově 80 milionů uživatelů svých zařízení a služeb. Výrazný pokles zájmu zaznamenala ve Spojených státech, kde ji o zákazníky dlouhodobě připravuje Apple. Naopak se řešení BlackBerry začíná dařit na rozvíjejících se trzích mimo severoamerický kontinent.

Společnost ve finanční zprávě ujišťuje akcionáře, že je ve stabilizovaném stavu, na kontě má 2,3 miliardy dolarů v hotovosti a aktivech. Všechny naděje vkládá do nové platformy BlackBerry 10, která by měla být konkurenceschopnější pro stávající ekosystémy Androidu, iOS a Windows Phone. První zařízení se systémem BlackBerry 10 chce firma uvést na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.

Témata článku: Blackberry, Hospodaření a finance

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • icatchfire 11. 10. 2012 7:09:17
    Tak tie dotykove BB placky sa mi ozaj nelubia. Strasne sa mi pacili tie...
  • hellwet 5. 10. 2012 14:53:09
    sa divia ked maju tie mobily predrazene
  • goob 5. 10. 2012 13:15:26
    Všem škarohlídům doporučuji shlédnout prostředí nadcházejícího OS BB10,...
Určitě si přečtěte

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

** Xiaomi je fenomén a dělá věci jinak. ** Do zákulisí nás nechá nahlédnout odborník na čínský trh. ** Pojem „výrobce“ dnes neznamená, co si patrně myslíte.

12.  7.  2017 | Posejpal Jan | 29

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

** V prvním čtvrtletí smartphonový trh mírně vzrostl ** Největší hráči stagnují, trh pohání čínské značky ** Jak vypadá první šestka největších výrobců?

10.  5.  2017 | Láska Jan | 40

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

** Všimli jste si vůbec, že tu Nokia nebyla? ** Návrat je poněkud nenápadný, ale ambice jsou obrovské ** Kromě hodně viditelné Nokie 3310 přijdou i Androidy. Kdy a kde je koupíte?

7.  5.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení