Samsung chce navýšit prodeje o 20%, třetina mobilů bude dotykových

Příští rok více než čtvrt miliardy prodaných mobilů, z toho 100 milionů dotykových a většina s kapacitním displejem. Takové jsou vize Samsungu.
Samsung chce navýšit prodeje o 20%, třetina mobilů bude dotykových

Samsung může letošní rok ve své mobilní divizi považovat za velmi úspěšný (s hospodářskými výsledky za poslední čtvrtletní se můžete seznámit v článku Samsungu se dařilo výborně, má 20,8% trhu) a ten příští by měl být na utržené zisky ještě bohatší. Vyplývá to z rozhovoru pro magazín China Times, jemuž poskytl interview DonJoo Lee, senior vicepresident mobilní divize Samsungu. Společnost chce podle jeho slov v roce 2010 prodat alespoň 260 milionů mobilů a dosáhnout tržního podílu 22%.

DJ Lee také potvrdil, že Samsung se nadále soustředí zejména na dotykové přístroje. U smartphonů se budeme setkávat opět s několika platformami, výrobce zůstane věrný Windows Mobile, Androidu a zcela vymizet by neměly ani přístroje se Symbianem. Samsung potvrdil, že jako jeden ze zakládajících členů Symbian Foundation chce i do budoucna s touto organizací spolupracovat a podílet se na vývoji dalších generací systému. K tomu od poloviny roku 2010 přibudou první zařízení se zcela novou vlastní platformou Bada. Tu by měl Samsung blíže představit v prosinci na tiskové konferenci v Londýně (čtěte Samsung chystá vlastní operační systém Bada. Ponechá si Symbian?).

Klepněte pro větší obrázek

Bližší pohled na produktový set pro rok 2010 odhaluje magazín Telecoms Korea a zpráva analytické společnosti Shinhan Investment. Podle ní má být více než třetina plánovaných prodaných telefonů s dotykovým displejem. Graf odhaduje 57 milionů dotykových mobilů prodaných s koncem roku 2009, příští rok by číslo mělo narůst na 100 milionů. Dvě třetiny mobilů z tohoto množství by přitom mělo mít kapacitní displej, upřesňuje zpráva.

Samsung už delší dobu osazuje dotykové displeje i do levnějších modelů. Průkopníkem v tomto směru se stal elegantní F480 (který ve své době rozhodně nepatřil k nejlevnějším), nadvládu později převzal Samsung S5230 Star, jenž se stal nejlépe prodávaným dotykovým přístrojem výrobce. K dnešnímu dni už si našel cestu za více než 10 miliony majitelů po celém světě. Upevnit pozici Samsungu jako lídra dotykových telefonů má v současné době sympatický a cenově dostupný model Corby, jenž se v klasickém provedení začal prodávat i na našem trhu. Později budou následovat odvozené typy CorbyPRO a CorbyTXT (čtěte Samsung Corby: viděli jsme modelky ve veselých barvách).

Diskuze (2) | Zaměstnanci britského T-Mobile prodávali data zákazníků

Témata článku: Samsung, Samsung Corby, Prodej, Zakládající člen, Klasické provedení, Dot, Dotyk, Mobil

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12