Samsung Gear Fit: sportovní společník [MWC]

Chcete žít aktivněji a zdravěji? Tyto chytré hodiny vás k tomu mají přimět. Změří vám tep a řeknou, kdo volal. Na jedno nabití vydrží tři dny.

Zdá se, že Samsung naplno podlehl zdravému životnímu stylu a zejména měření všeho, co souvisí se sportovní aktivitou. Sama novinka Samsung Galaxy S5 má v sobě totiž zabudovaný měřič srdečního tepu. Další produkt z dílny jihokorejského výrobce se jmenuje Samsung Gear Fit a jde o chytré hodinky, které vás mají přimět žít aktivněji a zdravěji. Za tímto účelem i ony mají integrovaný měřič srdečního tepu a přináší i jedno prvenství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rozměry Samsung Gear Fit jsou 23.4 x 57.4 x 11.95 mm a váží 27 gramů (obr.: samsungmobilepress.com)

Jde totiž o první „wearable“ zařízení, které disponuje zahnutým Super AMOLED displejem s dotykovou vrstvou. Konkrétně se chlubí 1,84palcovým displejem s rozlišením 432 × 128 pixelů. Podobně jako ostatní novinky od Samsungu na letošním veletrhu v Barceloně, i Gear Fit se pyšní certifikací IP67 - jsou tedy prachu a voděodolné. Nové chytré hodinky ale neměří pouze tep, svého uživatele dokáží informovat o příchozím hovoru, SMS, e-mailu a mají také vlastní aplikace. S vybranými telefony řady Samsung jsou samozřejmě propojeny skrze energetický šetrné Bluetooth 4.0 LE.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náramek pro Gear Fit je vyrobený z gumy. Více obrázků nových sportovních hodinek najdete zde (obr.: samsungmobilepress.com)

Ve svém těle mají uschovanou baterii s kapacitou 210 mAh, což by jim mělo vystačit přibližně na 3 dny provozu nebo až 5 dní při nízké zátěži. Dodávat se budou ve třech barevných variantách, přičemž jednotlivé náramky se dají velmi jednoduše měnit a můžete je tedy bez problému střídat. Samsung Gear Fit se stejně jako Samsung Gear 2 a Samsung Galaxy S5 začnou prodávat 11. dubna ve více než stovce zemí, mezi kterými by Česká republika neměla chybět.

Diskuze (30) Další článek: Galaxy S5, Gear 2 a Gear Fit: snímky + video [MWC]

Témata článku: Samsung, Mobilní aplikace, Ostatní, Příslušenství, Sport, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S5, Zabudovaný měřič, Spor, Gear, Gear Fit

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje přelomovou novinku

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje přelomovou novinku

13.  1.  2018 | E15.cz , Trnková Michaela | 41