Simphonie: na český trh přijde mobil s váhou vizitky a cenou 99 Kč

Na českém trhu bude od ledna 2014 k dostání unikátní telefon jménem Simphonie – projekt, který má své kořeny na crowdfoundingovém webu Indiegogo. Je to karta plnící funkci vizitky, potisk podléhá přání zákazníka, umí ale více. Má dvě tlačítka, váží 15 gramů a uživateli umožní zavolat na předem naprogramované číslo. Kromě firemního prostředí najde uplatnění i v domácnostech. Zajímavá je také cena: 99 Kč (bez DPH). Na vizitku je to hodně, na telefon málo…

Klepněte pro větší obrázek 
Základní podoba Simphonie – vizitka.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Může ale vypadat i úplně jinak…

V praxi tedy Simphonie zprostředkuje elementární službu – prosté spojení dvou účastníků. V typickém případě firmy a jejího zákazníka. Telefon je naprogramovaný tak, že je z něj možné volat pouze na jedno telefonní číslo. Tělo přístroje je vyrobeno z materiálu na bázi lepenky podobající se deskám knihy, což zaručuje dostatečnou pevnost, pružnost i odolnost.

Komplikací je, že Simphonie neobsahuje SIM kartu, takže výše zmíněné náklady na tuhle exkluzivitku nekončí, do vizitky ještě musíte sehnat SIM kartu. Technologické jádro přístroje tvoří modul s integrovanou baterií, mikrofonem, sluchátkem a USB portem. Telefon pracuje v GSM pásmu 850, 900, 1800, 1900 MHz, funguje tedy v Evropě i v USA. Nastavení cílového čísla probíhá USB port prostřednictvím počítače. Telefon není trvale registrován v síti a dokud ho uživatel nezapne, nespotřebovává žádnou energii. Stiskem jednoho tlačítka se iniciuje hovor, druhým se ukončí, přístroj se pak odpojí od sítě a znovu se vypne. Baterie není jednorázová, pomocí zmíněného USB portu ji také můžete dobít.

Z popsané charakteristiky vyplývá, že Simphonie poslouží i jako nouzový telefon, kdy i bez SIM karty dokáže přivolat pomoc z tísňové linky. Se SIM kartou telefon poslouží i jako lokalizátor – například pro sledování přibližné polohy zásilky.

Témata článku: Kuriozita, Mobil, SIM, Český trh, Trh

Určitě si přečtěte

To nevymyslíš. Kvůli vyprodanému iPhonu X přivolali policii, ta doporučila Android

To nevymyslíš. Kvůli vyprodanému iPhonu X přivolali policii, ta doporučila Android

** Hledáte nejabsurdnější příběh roku? ** Tohle bude vážný kandidát! ** Zájemci se neprali za nový gadget, ale o zisk.

16.  11.  2017 | Kůžel Filip | 39

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

** Jsou to exoti, kterým není rovno. Byla to hodně pestrá doba… ** Někdy chtěl designér šokovat, jindy prostě neměl talent ** Vzpomněli jste si na zrůdu, která ve sbírce chybí? Pište do diskuze

26.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 72

RedBull DR.One: Podívejte se na zběsilý průlet ze závodu dronů. Nechybí plameny, voda, ani diváci v síti

RedBull DR.One: Podívejte se na zběsilý průlet ze závodu dronů. Nechybí plameny, voda, ani diváci v síti

** Akcelerace závodního dronu je zdrcující: 0 - 150 km/h pod sekundu. ** Na trati číhá sprcha, oheň i větrné dělo. ** Pilot řídí prostřednictvím brýlí, které berou obraz z palubní kamery.

23.  10.  2017 | Kůžel Filip

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

Leatherman Tread: Tak trochu jiná nositelnost

** Ocelový náramek skrývá 29 nástrojů, které máte stále při sobě. ** Tread je masivní, těžký a drahý, ale stejně se vám bude líbit. ** Leatherman má také Tread Tempo s hodinkami, chystá se do ČR.

20.  10.  2017 | Kůžel Filip | 16