Slovak Telekom spustil celoslovenskou 4G/LTE síť s Ericssonem

Slovak Telekom spustil celoslovenskou 4G/LTE síť s Ericssonem
  • Nová síť je součástí největší a technologicky nejvyspělejší širokopásmové mobilní sítě na Slovensku
  • LTE přináší zákazníkům širší možnosti v oblasti mobilního broadbandu
  • Ericsson, jako jediný dodavatel rádiové sítě LTE, rozšiřuje dlouhodobou spolupráci s operátorem Slovak Telekom

Slovak Telekom spustil 4G LTE síť v pěti městech na Slovensku, brzy přibudou i další lokality. Tato LTE síť je největší na Slovensku, což pro Slovak Telekom znamená významný milník v oblasti budování 4G sítí.

Jediným dodavatelem radiové sítě LTE pro Slovak Telekom je společnost Ericsson. Síť je postavena na multi-standard platformě stanic RBS 6000 a pracuje v pásmu 1800 MHz. Nabízí maximální teoretickou rychlost 73Mbps pro download a 23Mbps pro upload. Síť je vybavena i funkcionalitou "circuit - switched fallback". Ta zajišťuje, aby hlasové hovory a textové zprávy, které probíhají v 2G/3G, mohly být přijaty během připojení do LTE sítě.

Miroslav Majoroš, předseda představenstva a generální ředitel Czech Telekomu říká: "Spustili jsme provoz první celoslovenské LTE sítě a naší ambicí je vybudovat nejvyspělejší mobilní síť v zemi. Po startu v pěti městech plánujeme pokrýt 20 % populace Slovenska během prvních tří měsíců provozu. Další lokality budou následovat v roce 2014. Toto je síť nové generace pro mobilní zařízení, která přináší ještě rychlejší stahování dat, kratší odezvu sítě a umožní zákazníkům lépe využívat jejich smartphony, tablety a mobilní aplikace. LTE je naší osmou technologickou premiérou během 12 let a potvrzuje naši pozici slovenského lídra v oblasti technologií a inovací."

Valter D' Avino, šéf Ericssonu pro region západní a střední Evropy dodává: "Jsme hrdi na to, že můžeme podpořit Slovak Telekom při spuštění největší slovenské LTE sítě a rozšířit tak naše 16 let trvající partnerství. Po tom, co jsme se stali jediným dodavatelem 2G , 3G , jakož i circuit core hardwaru a softwaru, jsme i výhradním dodavatelem rádiových technologií pro 4G."

Projekt nasazení LTE sítě je významným milníkem dlouhotrvající spolupráce mezi společnostmi Slovak Telekom a Ericsson. Zahrnuje systémovou integraci, optimalizaci sítě, multi - vendor verifikaci a související služby.

Ericsson je pro Slovak Telekom jediným dodavatelem 2G a 3G sítí, jakož i circuit core hardwaru a softwaru, včetně IMS (IP Multimedia Subsystem ). S IMS řešením od Ericssonu,

může Slovak Telekom svůj byznys s hlasovými službami rozvíjet tak, aby v budoucnu byl připraven na přechod na volt ( Voice over LTE ). To umožní realizovat videohovory v HD kvalitě v sítích LTE, zároveň přinese i jiné flexibilní komunikační služby. Ericsson také poskytuje Czech Telekomu managed services v oblasti pevných sítí.

Další článek: Americké aerolinky zřejmě nepovolí telefonování za letu

Témata článku: Tiskové zprávy