Softwarová novinka od Ericssonu umožní další vývoj mobilních sítí

Softwarová novinka od Ericssonu umožní další vývoj mobilních sítí
  • První celo-síťového software od Ericssonu, Networks Software 14B, se zaměřuje na rozšiřování výkonnosti sítí a umožní operátorům dále růst.
  • Novinka přinese dvojnásobně lepší pokrytí a přístup k aplikacím pro všechna zařízení, rychlost LTE sítí posune na hranici 450 Mbps a přinese rozšířené možnosti v oblasti HD videokonferencí.
  • Evoluce sítí řízená softwarem umožní operátorům reagovat na rychle se měnící síťové požadavky.

Ericsson (NASDAQ:ERIC) oznamuje příchod prvního koordinovaného celo-síťového softwaru. Networks Software 14B pomůže zvýšit výkonnost sítě a umožní operátorům růst. Software obsahuje více než dvě stovky nových funkcionalit, které byly pečlivě testovány a umožňují jeho hladké nasazení do provozu. Ericsson otestoval softwarovou novinku na síťových zařízeních od všech významných dodavatelů.

Řešení obsahuje několik prvků, které zvyšují výkonnost sítě. Funkcionalita LTE Carrier Aggregation (spojování nosných signálů) umožňuje dosahovat maximálně datové rychlosti na úrovni 450 Mbps. LTE Carrier Aggregation je dalším krokem v evoluci vysokorychlostního mobilního broadbandu. Umožňuje operátorům maximalizovat možnosti jim přidělených kmitočtových pásem kombinováním širokého spektra frekvencí. To má za následek zvýšení rychlosti mobilního internetu.

Další z inovativních prvků, které software zahrnuje, je technologie LTE Uplink Coordinated Multi Point (UL COMP). Ta poskytuje dvojnásobně lepší pokrytí a přístup k aplikacím pro všechna zařízení. Obsahuje i unikátní funkcionality pro technologii WCDMA, jako například Dynamic Power Sharing, které datové rychlosti všech zařízení zvýší až o 50 %.

Ken Rehbehn z analytické společnosti Yankee Group říká: "Software je dnes v sítích stejně důležitý jako hardware. Poskytovatelé síťových zařízení podporují softwarové inovace a přinášejí komplexní řešení, operátoři zase potřebují agilitu a spolehlivé spuštění nových kapacit. Přitom však potřebují neustále zvyšovat výkonnost svých sítí."

Množství z dnešních řešení, jako například voice over LTE (VoLTE) vyžadují softwarovou interakci s prakticky každou součástí sítě. Ericsson proto vyvinul systém nástaveb, který splňuje požadavky procesů při spuštění softwaru ve velkém rozsahu. Telekomunikačním operátorem to zaručuje rychlý a spolehlivý přechod k nejnovější verzi softwaru.

Výkonný viceprezident Ericssonu a šéf divize Networks, Johan Wibergh dodává: "Dali jsme příslib, že dodáme sítě v prověřené kvalitě, jakož i možnost dalších rozšíření pro sítě všech velikostí. Datový provoz neustále roste a mění se. Abychom byli s tímto vývojem schopni držet krok, musí být další rozvoj sítí diktován softwarem. Pokud operátoři budou pracovat neustále s nejnovější verzí softwaru, budou profitovat z růstu a výkonu sítě.“

Jedním z nových prvků softwaru je Virtual Home Gateway, který nabízí personalizované spojování služeb pro zařízení a uživatelů. To umožní snadnější řízení sítě na straně operátorů.

Oblast byznysu zase může profitovat z funkcionality, která umožňuje jednoduše a spolehlivě realizovat video konference v HD kvalitě.

Upgradování na poslední verzi softwaru v sobě zahrnuje benefity předchozí verze, které kombinuje s novými funkcionalitami. Ty umožňují dále rozšiřovat kapacity sítí. Zkušenosti a údaje z živých komerčních sítí ukazují, že operátoři, kteří využívají nejnovější softwarové verze mají v průměru o 30% lepší rychlosti stahování a až o 50% rychlejší uplink oproti operátorům se starším softwarem.

Během veletrhu MWC 2014 v Barceloně Ericsson ukáže své novinky a inovativní technologie. Softwarové řešení Network Software 14B bude předvedeno v expozici Ericssonu v Hale 2.

Témata článku: Tiskové zprávy