Společnosti Agmo a Axima se dohodly na spolupráci při případné realizaci projektu SMS jízdenka v Brně

Společnosti Agmo a Axima se dohodly na spolupráci při případné realizaci projektu SMS jízdenka v Brně

Obě firmy se rozhodly, že budou společně usilovat o získání veřejné zakázky na realizaci projektu SMS jízdenka v městě Brně. Cílem společné nabídky je poskytnout nejlepší možné řešení, které vznikne spojením přínosu zavedeného poskytovatele on-line plateb a brněnské softwarové firmy s mnohaletými zkušenostmi.

„Chceme, aby byla brněnská SMS jízdenka jednak technicky dokonalejší a aby byl celý systém a finanční toky s ním spojené naprosto transparentní. Nechceme, aby se po realizaci systému neustále spekulovalo, kolik z vybraných prostředků odešlo nestandardním způsobem na jakési zahraniční účty neznámých vlastníků, jako je to nyní, dle médií, v jiných městech. Nebudeme se bránit zveřejnění všech podmínek provozování služby ani nebudeme trvat na uzavření smlouvy na dobu určitou v trvání mnoha let dopředu.“ uvedl Karel Sasín, jednatel společnosti AXIMA.

Vít Hejlek, člen představenstva AGMO CZ dodává: „O výhodách plateb za služby prostřednictvím SMS již nemusíme nikoho přesvědčovat. Od loňského roku platí nová regulace těchto služeb, která zvyšuje jejich bezpečnost prostřednictvím dohledu České národní banky. Byli jsme prvním a dlouho jediným poskytovatelem SMS plateb, který příslušnou registraci ČNB měl. Spojením naší platební služby se softwarovým řešením firmy AXIMA nabídneme spolehlivé řešení s maximální lokální podporou pro provozovatele veřejné dopravy v Brně.

-----

AGMO (www.agmo.eu) je středoevropským poskytovatelem platebních řešení, která využívají on-line bankovní převody, platební karty, Premium SMS a audiotex.Společnost AGMO CZ a.s., je registrována u České národní banky jako „Poskytovatel platebních služeb malého rosahu“ a je rovněž telekomunikačním operátorem registrovaným u Českého telekomunikačního úřadu.AGMO je registrovaným členem CNPAC (Czech Number Portability Administrative Center).AGMO CZ a.s. je dceřinou společností ComGate a.s. (www.comgate.cz), která poskytuje služby iMarketingu, outsourcingu podnikových činností péče o zákazníka a logistiky.

AXIMA, spol. s r.o. je softwarovou firmou se sídlem v Brně, založenou v roce 1993. Úspěšně se mnoho let zabývá dodávkami informačních systémů pro společnosti menšího i většího rozsahu. V posledních 8 letech se věnuje významnou měrou také realizacím vlastních komunikačních systémů v rámci mobilních sítí v ČR i zahraničí, které využívají desítky tisíc zákazníků. AXIMA je dále autorem a technickým realizátorem úspěšného systému SMS TICKET, který zajišťuje předprodej vstupenek v Brněnských hudebních klubech formou SMS.

Další článek: ČTÚ: nejsme tak drazí, státu i vyděláváme

Témata článku: Tiskové zprávy