Střípky z Windows 10. Poběží i na levných telefonech

Microsoft spustil poslední fázi testování preview mobilní verze Windows 10. Uvolnil ji mezi 1000 vybraných zaměstnanců. Během února se dočká i veřejnost.

O Microsoftu je minimálně od začátku letošního roku hodně slyšet. Jednak je to zapříčiněno počítačovým preview chystaných Windows 10, ale pozadu nezůstává ani mobilní verze „desítek“. I když jsme se vypuštění preview pro telefony ve středu nedočkali, víme, že Microsoft je v poslední fázi jeho testování, když ho zpřístupnil tisícovce vybraných testerů. Koncem pracovního týdne navíc Microsoft ukázal a zpřístupnil kancelářský balík Office pro Windows 10, který může být předzvěstí, jak bude vypadat Office 2016 pro tablety a telefony.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft doufá ve velký návrat na trh chytrých telefonů. Povede se mu to s Windows 10 pro telefony? Zdroj: NPU.

Pro mnohé bude nejdůležitější zjištění, že první preview mobilních Windows 10 bude dostupné i pro telefony s 512MB RAM pamětí, mezi nimiž nechybí vůbec nejprodávanější telefon s Windows Phone, Lumia 520. V průběhu týdne poté unikly první snímky z nově nainstalované verze Windows 10 pro telefony. Není na nich však nic, co bychom dříve neznali. V akčním centru je vidět mnohem větší množství rychlých přepínačů a snímek nastavení potvrzuje nové řazení.

Klepněte pro větší obrázek
Neopatrný zaměstnanec Microsoftu nechtěně odhalil další novinku Windows 10 pro telefony. Novou (ještě větší) velikost živých dlaždic. Zdroj: Best Mobile Blog.

Jakousi perličkou po nainstalování zmíněného preview je věta „Every setback has a major comeback.“ Přeložit se dá následujícím způsobem: „Po každém klopýtnutí následuje velký návrat.“ Tuto větu vyslovil po prohraném nedělním finále amerického Super Bowlu quarterback mužstva Seattle Seahawks Russell Wilson. A perfektně se hodí i na situaci kolem mobilního systému z Redmondu, když nové Windows 10 by konečně mohly přinést tolik kýžený úspěch, jaký se nedostal předchozím verzím.

Možná návrat a nový balík Office

Pokud chcete dostávat nejnovější informace o Windows 10, nezapomeňte na Twitteru sledovat Gabriela Aula, šéfa divize operačních systémů Microsoftu. Právě on mj. potvrdil výše zmíněnou informaci o 512MB telefonech. Dále nastínil, že Microsoft intenzivně pracuje s možností návratu k předchozí verzi systému, když uživatel zjistí chybu v preview. Znamená to tedy, že pokud se nám nebude líbit ukázka Windows 10 pro telefony, budeme se moci vrátit k Windows Phone 8?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Gabriel Aul je cenným zdrojem informací o chystaných Windows 10 pro telefony.

Na závěr pak nesmí chybět zmínka o nově uvolněném Office pro Windows 10. Ten zdánlivě nemá s telefony nic společného, když jde nainstalovat pouze na tablety a počítače s Windows 10 preview. Může nám však přiblížit, jak budou vypadat Office 2016 pro telefony. Přesněji řečeno, jak bude koncipováno ovládání a přizpůsoben vzhled. Office 2016 by měl přijít ještě v tomto roce, když pro tablety a chytré telefony bude zdarma.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pro začátek si můžete stáhnout Word, Excel a PowerPoint. Je možné je získat jednotlivě ve Storu.
Diskuze (197) Další článek: Railgun: US NAVY představilo elektromagnetickou zbraň budoucnosti

Témata článku: Microsoft, Windows, Smartphony, Software pro PC, Nokia Lumia 520, Nejnovější informace, NPU, Levný telefon, Telefon, Wilson, Velký návrat, Seattle

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20