T-Mobile jako první překonal hranici 4 Mbit/s ve své 3G síti

T-Mobile jako první překonal hranici 4 Mbit/s ve své 3G síti

T-Mobile je prvním operátorem, který přesáhl průměrnou rychlost 4 Mbit/s ve své 3G síti. Dokazují to výsledky z měření rychlostí internetu na serveru DSL.cz za měsíc červen. Na základě počtu měření bylo zjištěno navýšení VDSL přípojek k internetu v ČR. Jejich počet se tak blíží množství starších ADSL přípojek.

Server DSL.cz se specializuje na internetové připojení a jeho kvalitu. Svým klientům pomocí online měřáku sděluje informace o rychlosti připojení jejich internetu a usnadňuje jim tak volbu svého internetového poskytovatele. Na základě této činnosti DSL.cz zaznamenává statistiky pevných, mobilních a wifi sítí všech významných poskytovatelů.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Uvedené rychlosti odpovídají naměřeným hodnotám dosaženým na měřáku internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačních systémech Android a iOS pro Apple iPhone a poskytnutým údajům o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku. Do vyhodnocených měření nejsou zahrnuta měření z IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.

Témata článku: Tiskové zprávy