Telefónica O2 předá 788 350 Kč na pomoc Japonsku

Telefónica O2 předá 788 350 Kč na pomoc Japonsku

Společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s., vyhlásila mezi svými zaměstnanci mimořádnou sbírku na pomoc obětem zemětřesení a následných ničivých vln tsunami v Japonsku. Během deseti dnů přispělo 827 zaměstnanců částkou 394 265 Kč. Společnost Telefónica O2 tuto částku navýší o 100 % na konečnou sumu 788 350 Kč, kterou předá humanitární organizaci ADRA.

„Díky patří především našim zaměstnancům, kteří do sbírky dobrovolně přispěli a dokázali, že jim situace v Japonsku není lhostejná.,“ říká Jiří Šuchman, ředitel pro vnější vztahy společnosti Telefónica O2 a předseda správní rady Nadace O2. „Myslíme si, že solidarita je na místě i s lidmi, kteří žijí ve vyspělých zemích. Nechceme posuzovat, kdo žije v nakolik chudé zemi, aby si zasloužil pomoc druhých. Nejde jen o peníze, ale také o to, že postižení vidí, že jejich situace není ostatním lhostejná a že je můžeme podpořit nejen finančně, ale i morálně.“

Společnost ADRA předá finance sesterské organizaci ADRA Japonsko. Ta v těchto dnech pomáhá a koordinuje odklízení následků zemětřesení, které Japonsko postihlo. Zatím stále distribuují balenou vodu a jídlo lidem přebývajících v evakuačních táborech.

Rádi bychom část výtěžku sbírky zaměstnanců a společnosti Telefonica O2 věnovali na nákup okamžité potravinové pomoci a tak pokryli následující týdny. V dalších měsících budou finance také využity při vybavování domova pro seniory v oblasti Sendai,“ upřesňuje Jan Bárta, výkonný ředitel ADRA o.s., a dodává: „Velice si vážíme projevené důvěry a podpory od zaměstnanců společnosti Telefónica O2, díky níž můžeme pomáhat lidem, kteří přišli o všechen majetek.“

Humanitární sbírky na pomoc obětem živelné katastrofy jsou mezi zaměstnanci O2 aktivně využívány. Společnost jejich podporu odměňuje 100% navýšením vybrané částky. V loňském roce přispělo celkem 2431 zaměstnanců částkou 1 270 108 Kč, kterou společnost Telefónica O2 navýšila na konečnou sumu 2 540 216 Kč. Finanční prostředky pak byly použity například na pomoc zemětřesením postiženému Haiti, nebo obětem ničivých povodní v severních Čechách.

Témata článku: Tiskové zprávy