Telefónica přispívá na pomoc uprchlíků ze Somálska

Telefónica přispívá na pomoc uprchlíků ze Somálska

Společnost Telefónica Czech Republic, a.s., vyhlásila mezi svými zaměstnanci mimořádnou sbírku na pomoc lidem ze Somálska, kteří v důsledku dlouhodobého sucha, nemožnosti zajištění vody a základní potravy, prchají ze svých domovů. Během 4 dnů přispělo 590 zaměstnanců částkou 280 000 Kč. Společnost Telefónica tuto částku navýší o 100 %, v tuto chvíli tedy na 560 000 Kč, není to však konečné číslo, sbírka dále pokračuje. Vybranou sumu předá humanitární organizaci Člověk v tísni.

"Mimořádnou sbírku mezi zaměstnanci vyhlásily všechny pobočky společnosti Telefónica Europe jako vždy v případě velkých humanitárních katastrof. Příspěvky zaměstnanců vždy navyšujeme o 100 %, " říká Dana Dvořáková, ředitelka korporátní komunikace společnosti Telefónica a předsedkyně správní rady Nadace O2. "Zaměstnanci naší společnosti již několik let po sobě dokazují, že jim není lhostejný osud lidí zasažených katastrofou, ať už to bylo zemětřesení na Haiti, povodně v Čechách, zemětřesení v Japonsku a nyní Somálsko. Jsem ráda, že nezištná pomoc je pro naše zaměstnance běžnou a přirozenou věcí," dodává.

Finanční částka ze zaměstnanecké sbírky bude předána organizaci Člověk v tísni, která má již na místě dva týmy pracovníků. Ti koordinují a sledují pomoc uprchlíkům přímo na místě. Konkrétně se jedná o pomoc v regionu Somali na jihovýchodě Etiopie. V uplynulém víkendu byl objeveno další místo, kde je 7 tisíc uprchlíků zcela bez pomoci. Člověk v tísni tam ihned zaměřil svou pomoc. Za vybrané finance bude zajištěno dodání vody, potravin a hygienického materiálu pro potřebné uprchlíky.

"V regionu Somali organizace Člověk v tísni poskytne jídlo, vodu, nutričně bohatou výživu pro děti či hygienické zázemí přibližně 6 000 lidem, kteří sem přicházejí ze Somálska a po vyčerpávající pouti zatím v poušti zůstávali bez pomoci. V přeplněných uprchlických táborech v Dolo Odo pak zajistí hygienu a sanitaci pro přibližně 40 000 lidí," říká Martina Břeňová ze sekce humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Člověka v tísni a dodává: "Na společnost Telefónica se můžeme vždy spolehnout. V roce 2010 byla Telefónica naším vůbec největším firemním donorem díky sbírkám na pomoc Haiti a lidem po povodních v severních Čechách, proto jsme ji také nominovali na filantropickou Cenu VIA BONA."

Humanitární sbírky na pomoc obětem živelných katastrof jsou mezi zaměstnanci společnosti Telefónica aktivně využívány. V loňském roce přispělo celkem 2431 zaměstnanců částkou 1 270 108 Kč, kterou společnost Telefónica navýšila na konečnou sumu 2 540 216 Kč. Finanční prostředky pak byly použity například na pomoc zemětřesením postiženému Haiti, nebo obětem ničivých povodní v severních Čechách.

Témata článku: Tiskové zprávy