Blockchain v kybernetické bezpečnosti: mezinárodní fórum HackIT 4.0, které se bude konat v Kyjevě

Blockchain v kybernetické bezpečnosti: mezinárodní fórum HackIT 4.0, které se bude konat v Kyjevě

Ve dnech 8.-11. Října se v kongresovém a výstavním centru “Parkovy” koná každoroční fórum v oblasti kybernetické bezpečnosti HackIT, téma - Exploit Blockchain. Akce bude sdružovat bílé hackery, specialisty v oblasti Blockchain  a přední odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti.

HackIT 4.0 je věnován tématu Blockchain v oblasti kybernetické bezpečnosti. Pořadatelem je mezinárodní společnost Hacken, která se specializuje na produkty pro počítačovou bezpečnost (“Global Tokenized Business” společně s “Operational Cybersecurity Products”). Program HackIT 4.0 zahrnuje dvoudenní konferenci, panelové diskuse, kulaté stoly, tréninky, výstavní plochu a soutěže pro bílé hackery – “CTF” a maratonu “onsite bug bounty - Hacken Cup”.

Fórum začíná 8. října - s tréninkem. Od 10:00 do 18:00 se uskuteční intenzivní seminář. 9. říjen je dnem Založení Sítě. Na účastníky se očekává prohlídka jaderné elektrárny v Černobylu.

10. - 11. října bude dvoudenní konference o kybernetické bezpečnosti. Obsah je podmíněně rozdělen na dva bloky: "Den útoku" a "Den obrany". 10. října budou mluvčí hovořit o nejnovějších technikách kybernetických útoků a 11. října o aktuálních obranných nástrojích.

Mezi řečníky, odborníky a členy programového výboru:

 • Philip Zimmerman – tvůrce  e-mailového šifrovacího softwaru PGP (US)
 • Jarno Limnell - profesor kybernetické bezpečnosti na univerzitě Aalto (Finsko)
 • Abdul-Aziz Hariri - výzkumník v oblasti kybernetické bezpečnosti - v rámci programu
 • “Iniciativa Zero Day” (Kanada)
 • Seyfulla Kylych - generální ředitel společnosti SwordSec, poskytovatel řešení cybersecurity (Turecko)
 • Sergej Zhdanov - generální ředitel platformy EXMO crypto currency (Velká Británie)
 • Selil Yunuver - zakladatel konference pro hackery NOPcon (Turecko)
 • Vladimir Stiran - vůdce regionálního oddělení společnosti OWASP Kyiv (Ukrajina)
 • Andrey Avadeney - zakladatel konference o kybernetické bezpečnosti DefCamp (Rumunsko) a další.

Celkově na konferenci HackIT 4.0 budou hovořit více než 50 řečníků. Pořadatelé připravují 3 přednáškové sály, 4 panelové diskuse, 2 000 metrů čtverečních pro výstaviště a několik kulatých stolů.

Kromě toho, během conference, se bude konat “CTF” (“capture the flag”) - tradiční hra pro bílé hackery.  Hry budou také “online” od 31. srpna do 2. září.

Další aktivitou pro bílé hackery je marathon “bug bounty - Hacken Cup”.  8. října bude finále maratonu v režimu “onsite”. Účastníci budou mít přístup k produktům zákazníků a budou schopni identifikovat zranitelná místa ve svých produktech: webové stránky, mobilní aplikace, platební systémy. Vítězové obdrží finanční odměny a další ceny.

"V letošním roce se fórum HackIT zaměřuje na technologii Blockchain a považuje ji za nástroj kybernetická bezpečnosti. V příštím desetiletí bude Blockchain měnit všechny průmyslové odvětví a samozřejmě “cybersec” není výjimkou. Proto považujeme za důležité seznámit společnost se schopnostmi Blockchain a ukázat praktické případy zavádění technologie ochrany”, říká Dmitrij Budorin, generální ředitel společnosti Hacken.

HackIT  je největší fórum ve východní Evropě věnované kybernetické  bezpečnosti. Akce se koná od roku 2015. První tři události se uskutečnily v Charkově, a v roce 2018 vstoupila HackIT na novou úroveň a pořádá poprvé v Kyjevě.

 • Místo: KVC "Parkovy", ul. Parkovaya doroga, 16a.
 • Čas:  od 8. do 11. října
 • Cena: od $ 179 do $ 559 (ceny se zvyšují měsíčně, aktuální náklady lze vyjasnit kliknutím na odkaz níže)
 • Vstupenky jsou k dispozici na adrese:  https://hackit.ua/

 

Další článek: Týden mobilně 446: O novém Androidu a reportáž ze Samsung Unpacked

Témata článku: Bezpečnost, Tiskové zprávy, Blockchain


Určitě si přečtěte

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

** Xperia XA2 již nevypadá jako omyl japonského designéra ** Vylepšení přišla snad ve všech směrech a jsou to vylepšení znatelná ** Tenhle kousek se prostě povedl již od prvního pohledu **

Jakub Vrbacký | 24

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 9

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

** Bezdrátové reproduktorů jsou mraky. Jak se nespálit? ** Některé se hodí spíše na doma, jiným si líbí i venku ** Časopis Computer otestoval 18 modelů s cenami do 4 a 6 tisíc

Jakub Michlovský | 15

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 59