Blockchain v kybernetické bezpečnosti: mezinárodní fórum HackIT 4.0, které se bude konat v Kyjevě

Blockchain v kybernetické bezpečnosti: mezinárodní fórum HackIT 4.0, které se bude konat v Kyjevě

Ve dnech 8.-11. Října se v kongresovém a výstavním centru “Parkovy” koná každoroční fórum v oblasti kybernetické bezpečnosti HackIT, téma - Exploit Blockchain. Akce bude sdružovat bílé hackery, specialisty v oblasti Blockchain  a přední odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti.

HackIT 4.0 je věnován tématu Blockchain v oblasti kybernetické bezpečnosti. Pořadatelem je mezinárodní společnost Hacken, která se specializuje na produkty pro počítačovou bezpečnost (“Global Tokenized Business” společně s “Operational Cybersecurity Products”). Program HackIT 4.0 zahrnuje dvoudenní konferenci, panelové diskuse, kulaté stoly, tréninky, výstavní plochu a soutěže pro bílé hackery – “CTF” a maratonu “onsite bug bounty - Hacken Cup”.

Fórum začíná 8. října - s tréninkem. Od 10:00 do 18:00 se uskuteční intenzivní seminář. 9. říjen je dnem Založení Sítě. Na účastníky se očekává prohlídka jaderné elektrárny v Černobylu.

10. - 11. října bude dvoudenní konference o kybernetické bezpečnosti. Obsah je podmíněně rozdělen na dva bloky: "Den útoku" a "Den obrany". 10. října budou mluvčí hovořit o nejnovějších technikách kybernetických útoků a 11. října o aktuálních obranných nástrojích.

Mezi řečníky, odborníky a členy programového výboru:

 • Philip Zimmerman – tvůrce  e-mailového šifrovacího softwaru PGP (US)
 • Jarno Limnell - profesor kybernetické bezpečnosti na univerzitě Aalto (Finsko)
 • Abdul-Aziz Hariri - výzkumník v oblasti kybernetické bezpečnosti - v rámci programu
 • “Iniciativa Zero Day” (Kanada)
 • Seyfulla Kylych - generální ředitel společnosti SwordSec, poskytovatel řešení cybersecurity (Turecko)
 • Sergej Zhdanov - generální ředitel platformy EXMO crypto currency (Velká Británie)
 • Selil Yunuver - zakladatel konference pro hackery NOPcon (Turecko)
 • Vladimir Stiran - vůdce regionálního oddělení společnosti OWASP Kyiv (Ukrajina)
 • Andrey Avadeney - zakladatel konference o kybernetické bezpečnosti DefCamp (Rumunsko) a další.

Celkově na konferenci HackIT 4.0 budou hovořit více než 50 řečníků. Pořadatelé připravují 3 přednáškové sály, 4 panelové diskuse, 2 000 metrů čtverečních pro výstaviště a několik kulatých stolů.

Kromě toho, během conference, se bude konat “CTF” (“capture the flag”) - tradiční hra pro bílé hackery.  Hry budou také “online” od 31. srpna do 2. září.

Další aktivitou pro bílé hackery je marathon “bug bounty - Hacken Cup”.  8. října bude finále maratonu v režimu “onsite”. Účastníci budou mít přístup k produktům zákazníků a budou schopni identifikovat zranitelná místa ve svých produktech: webové stránky, mobilní aplikace, platební systémy. Vítězové obdrží finanční odměny a další ceny.

"V letošním roce se fórum HackIT zaměřuje na technologii Blockchain a považuje ji za nástroj kybernetická bezpečnosti. V příštím desetiletí bude Blockchain měnit všechny průmyslové odvětví a samozřejmě “cybersec” není výjimkou. Proto považujeme za důležité seznámit společnost se schopnostmi Blockchain a ukázat praktické případy zavádění technologie ochrany”, říká Dmitrij Budorin, generální ředitel společnosti Hacken.

HackIT  je největší fórum ve východní Evropě věnované kybernetické  bezpečnosti. Akce se koná od roku 2015. První tři události se uskutečnily v Charkově, a v roce 2018 vstoupila HackIT na novou úroveň a pořádá poprvé v Kyjevě.

 • Místo: KVC "Parkovy", ul. Parkovaya doroga, 16a.
 • Čas:  od 8. do 11. října
 • Cena: od $ 179 do $ 559 (ceny se zvyšují měsíčně, aktuální náklady lze vyjasnit kliknutím na odkaz níže)
 • Vstupenky jsou k dispozici na adrese:  https://hackit.ua/

 

Další článek: Týden mobilně 446: O novém Androidu a reportáž ze Samsung Unpacked

Témata článku: Bezpečnost, Tiskové zprávy, Blockchain


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 58

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 101