Celostátní vítězové 6. ročníku T-Mobile Rozjezdů jsou ze Zlína a Neveklova

Odborná porota nejvýše hodnotila ručně šité boty 18letého Václava Staňka se Zlína. Cenu veřejnosti získal David Richtr z Neveklova, který vyrábí porcelánové zásuvky a vypínače značky Mulier.

Cenu poroty T-Mobile Rozjezdů v hodnotě 700 000 Kč vyhrává Václav Staněk ze Zlína. Jeho projekt nové značky kvalitní kožené obuvi Vasky vyhodnotila odborná porota jako nejlepší ze čtrnácti regionálních vítězů. Obuvnictví se Václav Staněk učil u svého tatínka a svůj byznys rozjel se svými spolužáky fotografkou Lucií Urbanovou a Jakubem Gallasem letos na jaře. Každý pár je originál, každá bota má svůj příběh.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Porota vysoce hodnotila přístup Václava Staňka k podnikání. „Nejde jen o originální a kreativní nápad a promyšlený byznys plán. Autor projektu své podnikání staví na obnovení tradice v regionu, zachování ruční výroby v Česku a napojení na malou lokální rodinnou firmu. Jde mu i o vytváření pracovních příležitostí v regionu a podporu fair trade,“ říká Eva Karasová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile. Cílem Václava Staňka je stát se globální značkou. Firma nyní připravuje nové kolekce a má v plánu kamenné prodejny.

Stejně jako každý rok může o vítězi T-Mobile Rozjezdů rozhodnout i veřejnost, a to prostřednictvím on-line hlasování, do něhož byli zařazení regionální vítězové z 1. - 3. míst. Hlasování se letos zúčastnilo celkem 11 926 hlasujících. Cenu veřejnosti v hodnotě 185 880 Kč v šestém ročníku Rozjezdů vyhrál David Richtr z Neveklova s originálními porcelánovými zásuvkami a vypínači Mulier, které navrhuje a vyrábí jeho partnerka - keramička Lucie Javůrková. Firma se chce stát leaderem ve svém oboru u nás i v zahraničí.

Celostátní vítěz T-Mobile Rozjezdů vyhrává cenu poroty v hodnotě zhruba 700 000 Kč, která kromě 200 tisíc korun v hotovosti od T-Mobile zahrnuje návrh a realizaci reklamní kampaně a tisk vybraných materiálů od agentury Made by Vaculík a společností Xerox, Agentura Najisto a Internet Info, podnikatelské konto Maxi na 10 let zdarma od České spořitelny, smart phone do Samsungu a konzultace ve finančních nebo personálních otázkách od investora Martina Kormana a LMC.

Vítěz veřejnosti získává finanční výhru ve výši 150 000 Kč v hotovosti a podnikatelské konto Maxi na 10 let zdarma od České spořitelny.

Do letošního ročníku T-Mobile Rozjezdů se přihlásilo celkem 409 projektů. Nejvíce, jedna pětina, se zabývá gastronomií (restaurace, kavárny, cukrárny, pekárny, rychlé občerstvení nebo piknikové služby), dalšími hojně zastoupenými obory bylo IT, volnočasové aktivity či móda. Mezi nevšední přihlášené podnikatelské nápady patří chov pijavic nebo stavba maringotek na zakázku.

LG rozšířilo X sérii o čtyři nové smartphony

Témata článku: Tiskové zprávy