HackIT 4.0: V Kyjevě roste cyber-security centrum východní Evropy

HackIT 4.0: V Kyjevě roste cyber-security centrum východní Evropy

8. – 11. října v Kyjevě bude hostit mezinárodní fórum kyberbezpečností HackIT 4.0  Špičkoví odborníci z tohoto oboru vymění zkušenosti, a nejlepší bílí hackeři budou soutěžit při vyhledávání  zranitelností.

V letošním roce se fórum koná již čtvrté, téma HackIT 4.0  je Exploit Blockchain, použití technologie blockchain v kybernetické bezpečnosti. Akce bude spojovat nejlepší bílí hackeři z celého světa, experty blockchain, vedoucí odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti a IT podnikatelů.

Účastníci fóra se naučí, jak se chránit podnik před kybernetickými útoky, obdrží příslušnou praktické znalosti zavedut užitečných kontaktů v komunitě bílých hackerů a připojit jedinečnou komunitu.

Program a oratory

Program fóra se skládá z několika bloků: soutěž pro hackery, prohlídku jaderné elektrárny v Černobylu a dvoudenní konference.

V první den fóra se dne 8. října uskuteční školení a maraton "bug-bounty" (soutěž pro bílí hackeři) v offline režimu. Účastníci budou mít přístup k produktům IT partnerů fóra a vyzkoušet je pro zranitelnosti.

Druhý den – 9. října – je věnován komunikaci a vytváření sítí. Během výletu do jaderné elektrárny v Černobylu se účastníci seznámí a vytvoří kontakty v uzavřeném společenství. Vstupenka do fóra je příležitostí stát se součástí elitní komunity hackerů. Cesta je připomenout odpovědnost, že lidstvo má pro své vynálezy a možných způsobů, jak zabránit cyber-krize, která by mohla vést k národní katastrofu.

10. a 11. října bude konference věnovaná kybernetické bezpečnosti. Více než 30 řečníků z Ukrajiny, USA, Francie, Velké Británie, Kanady, Číny, Turecka, Rumunska a dalších zemí předloží zprávy a případové studie. HackIT přitahuje přední odborníky z celého světa, aby diskutovali o otázkách kybernetické bezpečnosti a předali neocenitelné znalosti IT manažerům a bezpečnostním profesionálům. Mezi špičkové reproduktory:

  • Moxi Marlinpike je spoluzakladatel nejbezpečnějšího "messengeru Signal", on je také bývalý manager bezpečnostního týmu Twitter;
  • Michael Schlon von Benevitz – odborník na informatiku, zakladatel týmu Monero Hardware;
  • Brian Gorenz, ředitel iniciativy Trend Micro Zero Day;
  • Ibrahim Hegazi – senior bezpečnostní poradce společnosti Deloitte;
  • Peter Todd je konzultant aplikované kryptografie, vývojář Bitcoin Core.

Kromě oblasti zprávy bude mít konference výstavní sál o rozloze 1000 metrů čtverečních, panelové diskuse a kulaté stoly. Budou také diskuse o hackování "crypto-exchange", a také real-time vysílání zakladatelu "Youtube blockchain" a "crypto-exchange  Boxmining" Michael Gu.

Hacken Cup Bounty Maraton

8. října budou bílí hackeři soutěžit o odhalování zranitelných míst v systémech a produktech IT – v rámci maratonu Hacken Cup Bounty. Budou testovat stránky, platební služby, mobilní aplikace partnerských firem. Nejlepší etické hackeři obdrží finanční odměny a další ceny.

Tato soutěž je nejen posouzení úrovně profesionality bílých hackerů, ale také budování komunity, posílení obchodních vazeb mezi hackery a IT firmy. Během teto událostí, bílí hackeři  a všichni lidé, kteří chtějí, mohou se setkat s podobně smýšlejícími lidmi, dostat větší povědomí o pracovních metodách etických hackerů. Fórum HackIT 4.0 je příležitostí k odborné přípravě dovedností odborníků v oboru bezpečnosti na nejvyšší úrovni.

Maraton a fórum jako celek přispějí k vytvoření nového střediska pro kybernetickou bezpečnost ve východní Evropě – v Kyjevě. Pokud máte zájem stát se součástí tohoto centra – přejděte na fórum HackIT 4.0.

O HackIT

HackIT 4.0 – to je největší fórum ve východní Evropě věnované kyberneticko-bezpečnostní bezpečnosti. Tato kampaň se koná pravidelně od roku 2015. První tři události se uskutečnily v Charkově a v roce 2018 HackIT vstoupil do nové úrovně a poprvé bude se konal v Kyjevě. Letošním hlavním organizátorem je Hacken.

  • Datum: 8. října až 11. října 2018.
  • Umístění: KVC Parkovy (Kyiv, Parkovaya doroga, 16a).
  • Vstupenky na: hackit.ua.
Další článek: Tohle byste od Xiaomi nečekali. Hodinky TwentySeventeen jsou rafičková elegance bez baterie

Témata článku: Tiskové zprávy


Určitě si přečtěte

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

** Xiaomi dnes ukázalo, jak si představuje smartphone budoucnosti ** Displej je skoro všude, tělo je vyrobeno z titanu ** Focení obstarává trojitý snímač s hlavním 108MPx foťákem, pro focení selfie stačí telefon otočit zády k vám

Martin Chroust | 119

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 128