Hledá se český nápad roku. Odměna je 300 tisíc korun!

Hledá se český nápad roku. Odměna je 300 tisíc korun!

Je tu unikátní šance, jak se zviditelnit a získat kontakty i peníze potřebné k rozjezdu svého byznysu. Jedenáctý ročník soutěže Vodafone Nápad roku opět nabízí příležitost všem začínajícím podnikatelům a nadějným inovátorům.

Již téměř 1500 jednotlivců i týmů prošlo soutěží Vodafone Nápad roku a desítkám z nich se splnil sen o vlastní úspěšné firmě nebo získání mnohamilionové investice. Jedenáctý ročník nabízí díky osvědčeným i novým partnerům možnost získat investici až 20 milionů korun, finanční odměnu 300 tisíc, pobyt v technologickém centru v Číně nebo intenzivní mentoring od zkušených podnikatelů. Letos se zájemci mohou hlásit do 12. května na stránkách www.napadroku.cz.

Posláním soutěže je rozvíjet podnikatelské myšlení a aktivity studentů i široké veřejnosti a usnadnit počáteční kroky v samostatném podnikání. Ať už formou medializace, odborné zpětné vazby nebo investice. „Jen v loňském roce se zúčastnilo rekordních 197 projektů a za deset uplynulých ročníků jich bylo celkem 1438. Výše přímých investic do oceněných firem překročila hranici 120 milionů korun. To je o to působivější, že jde zpravidla o dosud neobjevené začínající projekty a mladé týmy,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

S rokem 2018 přichází několik novinek. Hlavními partnery jsou letos nově společnosti Visa a Huawei, novým partnerem je také Kooperativa. S tím souvisí i speciální kategorie Visa FinTech Startup roku. „Odvětví financí prochází díky digitalizaci a uvolňování bariér obrovskou proměnou, která se promítne do každodenních životů nás všech. Visa v tomto směru již delší dobu aktivně spolupracuje s evropskými startupy a propojuje je s finančními institucemi, které hledají nové příležitosti, ekosystémy a business modely." říká Marcel Gajdoš, Country Manager ČR & SK ve společnosti Visa. Další novou kategorií je Huawei Startup roku pro projekt s největším potenciálem růstu. Mění se také skladba toho, co všechno mohou úspěšné projekty získat:

  • finanční odměna pro vítěze soutěže ve výši 300 tisíc korun
  • šance na investici až 20 milionů korun bez ohledu na výsledné umístění
  • placený pobyt pro 3 projekty v technologickém centru Huawei v Číně včetně setkání s potenciálními partnery z daného oboru
  • kredity na služby Amazon Web Services v hodnotě 200 tisíc dolarů
  • stánek, ubytování a lístky na konferenci TechCrunch Berlín
  • doprava, ubytování a lístek na konferenci TOA v Berlíně
  • rozšířený Mentoring Day pro finalisty a konzultace zkušených podnikatelů a investorů
  • zviditelnění projektu mezi potenciálními zákazníky a partnery
  • věcné ceny v hodnotě 4,5 milionu korun

„Vodafone i letos navazuje na svou dlouhodobou podporu odvážných mladých lidí, jejich nápadů a projektů. Během let jsme mnohé z nich viděli vyrůst v úspěšné mezinárodní firmy a věřím, že to bylo i zásluhou soutěže Nápad roku. Jsme proto rádi, že budeme moci poznat a podpořit další inovativní podnikatele,“ říká Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci ve Vodafonu.

Přihlášky zaslané do soutěže do 12. května posoudí porota složená z předních českých investorů, podnikatelů, manažerů a zástupců médií. O úspěchu projektu v soutěži následně nerozhoduje pouze nápad samotný, ale především jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu. Pravidla soutěže a další informace naleznou zájemci na stránkách www.napadroku.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 6. června.

Titulárním partnerem soutěže a patronem dobrých nápadů je již tradičně společnost Vodafone. Hlavními partnery jsou J&T Banka, VISA, Huawei. Partnery jsou společnosti Profinit, Kooperativa, Peterka Partners, Stable.cz. Hlavní mediální partneři jsou Hospodářské noviny, týdeník Econom, inpublic, CzechCrunch. Soutěž dále podporují CzechInvest, Monitora, Prague Startup Centre Czech, xPORT VŠE.

Další článek: Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Témata článku: Tiskové zprávy


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 63

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31