O2 Guru pomáhají dětem z dětských domovů

V úterý 29. listopadu se již pátým rokem po celém světě slavil Giving Tuesday, den darování a dobrovolnictví. U nás se den oslavující chuť pomáhat letos slavil poprvé. U této příležitosti uspořádala Nadace O2 ve spolupráci s O2 Guru specialisty prohlídku budovy O2 pro děti z Dětského domova Litoměřice. Organizátoři nechali dětem nahlédnout pod pokličku několika zaměstnání, poradili jim, jak napsat kvalitní životopis, a čemu se naopak vyvarovat, a dali jim tipy, jak získat vysněnou práci.
O2 Guru pomáhají dětem z dětských domovů

„Děti často nevědí, co si pod abstraktními názvy pozic představit. Po teoretické části jsme se proto vydali na prohlídku budovy, v rámci které děti poznaly práci marketingového oddělení a kreativců, kteří vymýšlejí originální reklamy a poutače. Podívali jsme se i na prodejnu, kde jsme dětem vysvětlili, jak se vypracovat od píky až na konzultanta O2 Guru,“ vypráví Alexandra Kotyrová, specialistka O2 Guru, která děti při prohlídce doprovázela společně s kolegou Vladimírem Plchem, produktovým manažerem.

 „Děti z dětských domovů bývají málo motivované, co se týče hledání jejich budoucího zaměstnání. Většinou se o práci začnou zajímat až těsně před odchodem z domova. Přehlídka profesí v budově O2 je pro ně inspirací a podnětem do budoucna. Člověk se logicky raději uchází o pozici, pod kterou si umí představit konkrétní činnost,“ říká Radka Badinková, ředitelka Dětského domova Litoměřice.

Prohlídka v budově O2 není jedinou aktivitou, kterou se snaží Nadace O2 podpořit budoucnost dětí z dětských domovů. V rámci nedávného O2 Guru veletrhu vybrali zaměstnanci částku 100 000 korun, která poputuje do neziskové organizace Nadání a dovednosti. „Organizace Nadání a dovednosti pomáhá mladým lidem z dětských domovů a pěstounských rodin s rozvojem jejich schopností, se správným výběrem studia a přípravou na profesní život,“ dodává Anna Kačabová, ředitelka Nadace O2.

Klepněte pro větší obrázek
Děti z Dětského domova Litoměřice navštívili budovu O2.
Klepněte pro větší obrázek
Vladimír Plch dětem vysvětluje, čemu se vyvarovat při psaní životopisu.
Další článek: Důležité: Ústavní soud podržel ČTÚ a zákazníka, zamítl stížnost T-Mobilu

Témata článku: Tiskové zprávy