FBI překonal šifrování iPhonu. Věci se začínají hýbat

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 66

Názory k článku

03. 04. 2016 11:51

Jste všichni vedle... Uvědomte si laskavě, že je to FBI, ne Franta od vedle a ta má trochu jiné možnosti. Navíc platí různé "protiteroristické" zákony, USA nikdy neratifikovala Listinu základních práv a svobod, takže když potřebuje od někoho získat heslo, tak má k dispozici 1000 let vědomostí o právu útrpném, které může použít + posledních 100 let technologií a lékařského vývoje, o které to může ještě zefektivnit a dotyčný tak zažije mučení, při jakém ve středověku už dávno ztráceli vědomí...Pak vysype nejen všechna hesla, ale podepíše a odpřísáhne naprosto cokoliv výměnou klidně i za trest smrti - například v pamětech kata Mydláře to byla naprosto běžná "milost", protože mučení bylo takové, že i smrt byla tisíckrát lepší jak další den nebo jen hodina takových zážitků - dokonce i příbuzní mučených žádali o trest smrti pro své blízké jako o "milost". Jenže kati v dobách Mydláře byli úplná nedochůdčata proti možnostem jaké má FBI a zdaleka to není jenom velice mírný waterboarding.Takže podle mě si ho prostě FBI vzala do parády pomocí neinvazivních mučících metod (které nezanechají trvalé a masivní tělesné následky), borec jim vysypal úplně všechno i co nevěděl a tím měly dvě mouchy jednou ranou...Proto taky nechtějí mluvit o "technologii" nebo "technice" jakou použili na prolomení přístupu, protože "prolamovali" přímo uživatele .A nemusíme ani chodit moc daleko do historie ani vzdálenosti. Například i našich zemích dokázal jistý pan Boblig z Edelstadtu při vyšetřování používat takové metody, že se všichni doznávali k obcování se Satenem, lítání na netopýrovi a podobně a dobrovolně tato svědectví podepisovali, i když dobře věděli, že to znamená okamžitou popravu...Takže získat nějaký PIN by s možností vládní organizace opravdu neměl být v roce 2016 výraznější problém

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
31. 03. 2016 07:30

Jak najednou jsou všichi chytří a ví, že to prolomit není problém. Ale opravdu věří každý najednou FBI, že to prolomili? Co když se jen báli výsledku soudního procesu, protože pokud by prohráli, zavřou si tím navždy do budoucna šanci nahlédnout do jakéhokoli iPhonu. Tak vypustí tuhle zprávu. Která mimochodem pro ně není o moc lepší, daleko chytřejší by bylo říct, sorry, vzdáváme to, nedostaneme se tam, ale reálně tam přístup mít. Stejně tak bysme se nikdy nedozvěděli, zda v telefonu kromě her měli i něco pro ně užitečného.
Nicméně je super, jak odpůrci Applu jsou největší znalci na všechny technologie Applu. Od materiálů, přes výrobní proces až po SW zabezpečení.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
30. 03. 2016 12:48

Jen bouře ve sklenici vody. Apple se z fízlů nepodělal a tak fízlové vypouštějí podobnem nejapné bláboly. Nic se neděje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
30. 03. 2016 11:57

je to len nepodlozene vyjadrenie, cize zatial potrava pre bulvar. Zive.cz je cim dalej, tym viac bulvarnejsie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
29. 03. 2016 20:23

Neprolomitelné šifrování je pohádka stejně jako jednorožec, bigfoot nebo že je iPhone nejlepší telefon :D Všechno to jsou hovadiny ale najdou se lidé co jim věří a budou na ně přísahat. Většinou se jmenují Bob a mají rozbitý traktor, banjo s dvěma prasklýma strunama a za ženu svou sestřenici. Když je zrovna neunáší UFO tak pálí samohonku nebo hrají na džbán. Co jeden navrhne druhý prolomí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
29. 03. 2016 19:01

Kupte iphony pro celé rodiny, akcie ted půjdou nahoru, nejlepší telefony od apple,,,zřejmě tady nikdo nechápe, že lidský život je cenější než než nějaké akcie applu a soukromí jeho uživatelů. Ten kdo se tady baví o soukromí v jakýchkoliv běžně dostupných typech chytrých telefonů běžně k dostání je naivní blázínek. Co se týče apple už dávno neni co bejval (kdysy jsem ho měl rád) a jak rychle přišel, tak stylem jakým se prezentuje poslední dobu rychle skončí a já budu rád, ještě by měl skončit ten fejsbuk a byl by na světě zase klid...hoši hoši..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  29. 03. 2016 18:18

Léta jsem bulvárnější a manipulativnější článek nečetl. Jedná se o několikrát dokola opakované spekulace, které v zápětí ti dva "............." vlastně deklasují tvrzením, že nikdy nebude možné je ověřit, protože se údajně nikdy neprokáže, jak se vlastně dovnitř dostali ..... a především, zda-li vůbec ....Co když prostě kámoši jen prostě našli, přišli na heslo a k žádnému údajnému "prolamování" dnes již Applem v podstatě nepoužívaného šifrovacího systému iOS vůbec nedošlo?Takže akciový trh se údajně obrátí vzhůru nohama, přestože se nikdo nikdy nedozví, jak to vlastně je Takhle si myslíte, že věci fungují? Skutečně? NO páááni Tohle by nevymyslel ani David Koprfíld .... takovouhle záhadu Hoši, máte můj bouřlivý potlesk, protože tohle vaše veledílo je na Nobelovu cenu za tupost .....
----------
Čína že by jakože zakázala iOS, protože teď do něj jakože má přístup Americká vláda? Proč si tedy Čína objednala a Microsoft rád dodal otevřený špehovací Widows Mobile, do kterého se pochopitelně díky účelově vytvořeným zadním vrátkám dostane úplně každý?Kdy jste přestali používat tu věc co máte na krku? Jak může údajně dospělý člověk vyblinkat takovou snůšku nesmyslů a spekulací? To Vám někdo takhle zadal? A pokud ano, ani trochu se za to nestydíte?Skutečně za průměrnou mzdu vyblejete do éteru naprosto cokoliv co je vám nadiktováno a pak se pod to ještě podepíšete?Vy skutečně nemůžete profesně pracovat nikde jinde, než v technické bulvární redakci. Skutečně ne ....
---------------------------------Nějaké další info:Dle spekulací cellebrite použila svůj vlastní ultimátní nástroj:
http://www.mcsira.com/WEB/8888/NSF/Web/3128/UFE... ... ..... jenže specifikace uvádí, že u skutečného prolamování k datům zatím končí u iOS 6.x a dál se ještě nedostali. Jinak má ale tento produkt na údajně svědomí prolomení až 11 000 různých modelů telefonů všech známých výrobců ....Jenže Farookův iP5C měl update na iOS9. S tím si ale UFED PP neporadí. Takže se jim nějak muselo podařit heknout tam zpět iOS 6.x bez toho, aby to museli odemykat, nebo s tím dokáží přečíst nastavení bezpečnostních ochran pinu real-time a mohli zvolit obdobný postup, jako by tam byl iOS 6.x.Lámat AES 256 šifrování, kterým jsou iOS data zašifrována, ale neumí, takže se na 99,9% skuteně maximálně podařilo jen najít - rozklíčovat přístupové heslo do telefonu. To je už naprosto jasné, že je to jediná varianta, jak se tam dostali. Prolomili PIN (neznámo jaký).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
29. 03. 2016 14:48

Myslim že se stále nemá Apple za co stydet když iOS tak dlouho odolávalo, android hackne i 3 leté dítě nebo moje babička...Víc mě možná bere dnešní nová zprava že MS vydalo upravené WIN 10 pro čínskej trh s možností špehování americkou vládou. Tam je videt ten kontrast kdy MS dělá vše proto aby se špehovat dalo (každej kdo si dobrovolne nainstaluje win 10 je pod dohledem) a proti tomu apple bojuje jako jedinej za uživatele jak to jen jde.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
29. 03. 2016 13:11

U nás v práci ti manažeři co mají něco od jablka - iPhone nebo iPad mají apple id již vytvořené a k němu heslo co se nedá změnit. Navíc mají v telefonu povinně airwatch pomocí kterého může správa mobilních zařízení na dálku s telefonem udělat cokoliv, tedy ho i smazat totálně. Mají to i uživatelé s win telefony a androidí taky. Divil bych se kdyby terorista řízený nějakou organizací tohle v telefonu neměl. pak klidně rok uvažujte jak se dostat do smazaného telefonu. Máme ověřené, že ten výmaz co umí ten soft je totální, nezbude po uživateli nic, ani nastavení jazyka natož nějaká sms, fotka, kontakt.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
29. 03. 2016 12:21

Pravděpodobný postup byl asi odpájení flash paměti, přečtení obsahu a vytažení privátních klíčů. No a ty už byly zabezpečené jen čtyřmístným PINem. Pak už nebyl problém dešifrovat zbytek paměti.Novější iPhony mají privátní klíče uvnitř procesoru v Secure Enclave. Z té se nic číst nedá hardwarově ani softwarově. Na podobném principu fungují čipy kreditek a různých bezpečnostních karet.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
29. 03. 2016 11:25

Kdo si myslel, že iPhony jsou tak zabezpečené, že se do nich nedostane ani FBI, tak si může zaťukat na čelo. Obzvláště když všichni vidíme, jak "šikovní" jsou inženýři od Applu už od verze 8.0.1, kdy se jeden problém vyřeší a další 3 vzniknou. V současné době např.zamrzají aplikace v iOS 9.3 po otevření odkazů a update u starších iPhonů na iOS 9.3 způsoboval problémy s přihlášením.Z toho důvodu jsem od Applu odešel a dnes můžu jistě a sebevědomě říct, že Android je lepší - i přes své drobné nedostatky, které jsou pouze malými mouchami oproti iOS masařkám...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
29. 03. 2016 10:56

Kazdy kod sa da prelomit. Je to len otazka casu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
29. 03. 2016 10:51

Kazdy novejsi telefon ma ctecku otisku prstu...
Neznam nikoho kdo by mel telefon s cteckou ktery by ji nepouzival.
Nejake zabezpeceni prez pin je tim padem u normalniho cloveka irelevantni. (stejne tak by bylo irelevantni pokud by za nekym z nas prislo FBI (BIS) a reklo dej nam pristup do telefonu - jednou se zeptaji hezky a pokud neodpovis.....)
Takze jedine co je realne problem je pristup do telefonu mrtveho teroristy - ja jsem rad ze se do nej dostali.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
29. 03. 2016 10:40

Vidím že nepochopení kauzy stále pokračuje. Tak znova.... prolomení ochrany iPhonu není vůbec žádný technický problém, a to ani pro FBI, ani pro nikoho jiného. Využití 16bitového uživatelova PINu spolu se stále stejným hardwarovým klíčem umožňuje poměrně jednoduchý útok hrubou silou.
Pro FBI se jednalo o právní problém.... úřad nemohl legálně obejít autentizační ochranné mechanizmy zařízení, protože zákony toto v USA zakazují. Proto požadoval po Applu verzi softwaru, který by umožnila testovat PINy a nebylo nutné autentizační mechanismy obcházet.Bohužel neodborná média od začátku nechápou podstatu problému a žvaní něco o dobrém zabezpečení....
A naivkové jako je místí Allien.cz jsou u vytržení a "nakupují iPhony pro celou rodinu" Teď se to komediantovi Applu zaslouženě vrátí i s úroky a nás bude svojí křečí jak to okecat dál bavit jeho medvěd Allien.cz

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (11)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
29. 03. 2016 10:32

Takze to vidim na spolupraci Apple a FBI a oficialne to ma vypadat takto. Apple zustane nadale tim, kdo chrani data svych uzivatelu a vsichni jsou happy....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
29. 03. 2016 10:11

Jaké má vrah a terorista právo na ochranu osobních dat?? Proč mají mít zločinci k dispozici veškeré moderní komunikační prostředky a my proti nim nic? Celá ta ochrana osobních dat je směšná, pokud dojde na porušování zákona..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor