Reality Editor: MIT předvádí mobilní aplikaci budoucnosti

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 5

Názory k článku

27. 12. 2015 17:41

Pokud se to bude používat tak jak to bylo zamýšleno (a prezentováno ve videu) tak v tom opravdu vidím nějaký přínos. Jenže se současně děsím těch ostatních případů použití. Hlavně ve spojením s IPv6, kdy opravdu každé zařízení bude dosažitelné odkudkoli.
Jak bude řešené zabezpečení. Tj kdokoli kdo přijde do kanceláře a nalinkuje si lampu na svůj mobil tak mi s ní bude moci blikat jak se mu zachce? Nebo to bude vyžadovat aby se zadal nějaký kód? Pak to bude zase furt opruz se zadáváním nějakých kódů.
Nebo například to že lampa bude spojená s mobilem. To je ok, jenže pak například zaměstnanec odejde z práce a bude tam nový člověk co si stejnou lampu spojí se svým mobilem. Co se stane s původním spojením? bude moci starý zaměstnanec stále ovládat lampu v kanceláři? Nebo jak se to spojení zruší? Bude to vyžadovat nějaké potvrzení z původního mobilu? Zde asi ano.
Nebo například zloděj přijde k autu, nalinkuje si auto na svůj telefon, pak si auto telefonem odemkne, nastartuje a odjede, samozřejmě také zruší spojení s původním telefonem. Snadnější krádež dříve ani nebyla. A tady by to zase chtělo od původního majitele nějaké to potvrzení.
A podobných "drobností" mě napadá spousta, ale nechci to tu všechno psát. Trochu mi to připomíná DLNA, které má také spoustu nedomyšleností, jako že tam neexistuje nějaké zabezpečení a vše je povoleno, takže cokoli co se na DLNA připojí tak může v datovém uložišti mazat bez nějakého omezení apod. V jednom případě je to OK a chci to smazat, v jiném případě je nepřípustné aby se mi tam něco mazalo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
27. 12. 2015 09:23

Asi první vize, po které mi Internet věcí nepřipadá jen jako prázdný buzzword, ale začíná to i dávat trošku smysl. Zároveň to ovšem působí docela děsivě. V daném příkladu bezpečnost neřeší vůbec a i kdyby jo, tak to je všechno jen teorie. Neřeší se to nyní u routeru za 500 Kč a aby to dávalo smysl a bylo to opravdu všude, tak náklady musí jít ještě podstatně níž.Další věc jsou energie. Dnes je má hodně věcí klasický vypínač. Vypnuté to prostě nežere nic. Pokud má dávat smysl, tak to všechno bude muset být v nějakém pohotovostním režimu. Ono to nežere moc, ale pokud se začneme bavit o desítkách věcí ve stovkách milionu domácností, tak to se to pěkně nasčítá. Jaderná fúze nám nějak stagnuje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
27. 12. 2015 07:28

Řekl bych, že většina obyčejných lidí bude mít jiné starosti než předehřáté auto.
A já tedy o takovou funkcionalitu, popisovanou v článku, vůbec nestojím. Proč jít roku 1984 takhle aktivně naproti..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor