Roaming: vše, co opravdu potřebujete vědět

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 19

Názory k článku

16. 07. 2013 15:30

Mě se v Chorvatsku do dual SIMu osvědčila od
Tele2 karta "Welcome to Croatia" za 50 kun
(175 Kc) s kredirem ve stejne vysi, kde davaji
bonus 300 MB dat na 10 dni zdarma. Tychlost
vsude H+. Pres operatory Voocall nebo Odorik
jde s jejich uctem a kreditem volat na české
mobily za 0, 59 Kč min, coz je mene, jak 1/10
oficialni sazby. 1 giga netu stoji 50 kn, coz je
skoro zadarmo, alespon oproti 14 Kc/MB.
Uzival jsem si tuto vychytavku

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
16. 07. 2013 11:27

Nějak někdo pozapoměl na Švýcarsko (Opravdu nepatří do EU), které alespon u Vodafone patří také do první zóny viz kompletní výpis zemí v zónách.1) Zóna 1Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Martinik, Monako, Německo, Nizozemí, Norsko, ostrov Man, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie.2) Zóna 2Albánie, Americké Panenské ostrovy, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamy, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Curaçao, Černá Hora, Čína, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Libanon, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Nový Zéland, ostrovy Turks a Caicos, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.3) Zóna 3Afghánistán, Alžír, Angola, Argentina, Arménie, Ázerbajdžánská republika, Bahrajn, Bangladéš, Benin, Bhútán, Bolívie, Brazílie, Brunej, Demokratická republika Kongo (Zaire), Ekvádor, Fidži, Filipíny, Gabon, Gambie, Ghana, Gruzie, Guatemala, Guinea, Honduras, Hongkong, Chile, Indonésie, Irák, Jihoafrická republika, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Kapverdy, Katar, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Laos, Libye, Macao, Madagaskar, Malajsie, Maledivy, Mauricius, Mongolsko, Mosambik, Namibie, Nepál, Niger, Nigérie, Nikaragua, Omán, Pákistán, Palestina, Panama, Papua Nová Guinea, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Rusko, Rwanda, Salvador, Středoafrická republika, Saúdská Arábie, Senegal, Seychely, Singapur, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Súdán, Surinam, Sýrie, Tádžikistán, Tajwan, Tanzánie, Thajsko, Togo, Tonga, Turkmenistán, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu, Venezuela, volání na lodích, volání v letadlech, Zambie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
16. 07. 2013 10:31

Tak jsem se dozvedel, ze 1MB je za 14Kc. Coz je informace, kterou vam napise i Vodafone (mam nejakou jejich predplacenku) po zapnutim mobilu kdekoliv v cizine. Cili clanek naprosto o nicem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
16. 07. 2013 10:24

V tomto článku jsem se nedozvěděl bohužel téměř nic nového, pro mne, který třeba hodlá jet začátkem září do VB, nepíšete, jestli se opravdu ten roaming vyplatí, pokud chci používat mob. data každý den nebo zda doporučíte koupit SIM kartu tamějšího operátora. Přehled by taky neuškodil.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
xls
16. 07. 2013 09:38

Až na Smart roaming je lepší mimo EU na nějaký roaming zapomenout. Většinou si za cenu 1 minuty hovoru nebo načtení 1 web stránky pořídíte místní předplacenku a teprve pak můžete uvažovat o normálním používání mobilu. Ceny za místní volání a data bývají v porovnání s českými vyloženě směšné, příjem hovorů zdarma, volání po světě bývá také relativně levné.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
16. 07. 2013 09:00

Já mám právě čerstvou zkušenost s roamingovým tarifem O2 Volání bez hranic, který jsem si nastavil před odjezdem na dovolenou. Tento název je opravdu příznačný, protože stačilo přejet naše jižní hranice do Rakouska a už jsem si nezavolal. Při automatickém i manuálním hledání sítí mi to našlo jen síť A1, do které mě to navíc nepustilo, takže jsem jí měl k dispozici jen pro tísňové hovory. Takže jsem byl týden závislý na telefonech přátel, jinak by o mě nikdo nic nevěděl. Přitom po příjezdu do Německa bylo všechno jak má být. Schválně jsem se tedy po příjezdu koukal, jestli v tom má O2 nějaký háček, ale nikde u tohoto tarifu žádnou vyjímku o Rakousku nepíšou. Už dříve jsem se u nich totiž spálil s jiným tarifem, kde jsem měl oněch 30 příchozích minut zdarma, ovšem na Rakousko to neplatilo (i když je to sousední země!), takže mi přišlo vyúčtování asi za 1200 Kč. V O2 jsou pánové pěkně vykutálení

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
16. 07. 2013 08:57

V článku mi chybí spousta údajů a informací. Např. zákazníci Vodafone s těmi úžasnými novými RED tarify si nemohou aktivovat Vodafone Passport Data - blíže viz podmínky. Když jsem to zjistila, byla jsem vzteky bez sebe Pokud zákazníci Vodafone s Red tarify chtějí občas kouknout na net (emaily, poslat pár fotek známým, zjistit informace o nejbližším okolí, místních jízdních řádech) a nemají v dosahu bezplatnou wi-fi, lze si aktivovat "Připojení v zahraničí nastálo" za "pouhých" 1613 Kč vč.dph, což znamená 200 MB celkem na měsíc (hahaha). Pokud se chcete připojit jen občas, pak denní tarif "Připojení v zahraničí na den" stojí "jen" 353 Kč (data 5-50 MB). Na týdenní dovolenou tedy vyjde lépe to připojení "nastálo". A mimochodem, dejte si velký pozor na to, kdy vám začíná a končí vaše zúčtovací období. Pokud jedete do Chorvatska na týden, ale vprostřed pobytu se vám "láme" vaše zúčtovací období, potřebujete ty připojení v zahraničí nastálo dvě (na každé zúčtovací období jedno!!!) nebo tedy několik denních tarifů. Pokud se mýlím, budu ráda za vysvětlení někoho, kdo tomu fakt rozumí. Děkuju předem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
16. 07. 2013 01:58

Jelikož létáme výhradně do Řecka již mnoho let, máme každý tamní předplacenky operátora Wind, stačí si dobít za 5 Euro a na měsíc mezi sebou máme každý 300 minut zdarma v rámci operátora, t.j. mezi sebou, když se naháníme po plážích, památkách a tak vůbec. A když někdo náhodou zůstane v ČR, píšeme mu sms za 0,1 Euro. Jako doplněk každý soukromou sim s O2 Smart s 30 min. zdarma, to kdyby nás někdo z ČR chtěl volat, když se to sečte, dělají to minimálně 2 hodiny příchozího volání zdarma, což na 15 dní v Řecku bohatě stačí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
16. 07. 2013 00:23

To nemyslíte vážně takový odbytý pseudočlánky na Mobilmanii? A ještě to honosně nazvete "vše co potřebujete vědět"?? Autor si musel dát opravdu hodně práce s návštěvou webů všech tří operátorů. Mentálně postižený romský spoluobčan by toho vyčetl víc! V čem lidi opravdu tápou, jsou data. Kde jsou rozebrána data na roamingu? Kde je denní tarif Vodafonu? Za stovku za den, 100MB dat a volání jako doma. To je opravdová výhoda v době nekonečných paušálů a smartphonů které jsou neustále na netu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor