Sonim XP1: crashtest odolného mobilu

Dosud se dělal odolný mobil tak, že se obyčejný mobil po obvodu obalil gumou. Tohle je ale jiná liga. Zkoušíme co vydrží.
Sonim XP1: crashtest odolného mobilu

Nejčastější dotazy v redakční e-mailové schránce směřují ke vhodnému mobilu pro seniory a hodně se nás ptáte na odolný mobil. Našim blízkým se slabším zrakem dnes nepomůžeme, ale pro ostatní máme pořádný „hardcore“. V posledních týdnech se u nás začal prodávat mobil se jménem Sonim XP1. Jestliže si dosud Nokia a Sony Ericsson dovolili dát nálepku „odolný“ na mobil, který před tím vybavili pryžovými krytkami na konektory, se Sonimem se dostáváme do zcela jiných dimenzí.

Přemýšleli jsme jak demonstrovat odolnost této mobilní pevnosti na elektroniku a řešení se nabídlo samo. Když totiž přišel Sonim k redakčnímu testu, přišla s ním ještě jedna krabice s výmluvným nápisem „Crash test“. Byl v ní ještě jeden Sonim. Tentokrát bohužel nefunkční, ale zato jsme měli dovolení udělat s ním co se nám zlíbí. Vzali jsme jej na procházku, natočili několik videí a ty vám teď budeme postupně servírovat (pořadí můžete určit přiloženou anketou). Ne, není to klasický crashtest, protože jsme po každé destruktivní disciplíně nemohli ověřit funkčnost mobilu. Berte to spíše jako test odolnosti schránky, pouzdra telefonu. Dnes začneme zlehka. Mobil jsme položili do měkké trávy a šlápli na něj, pak jsme trochu přitvrdili a přešli na tvrdou dlažbu. Jak sami uvidíte, povrch mobilu jako by si tohoto „testu“ ani nevšimnul. Jen pro doplnění: člověk stojící na mobilu váží 90 Kg.

Sonim XP1
Klepněte pro větší obrázekSonim XP1 je odolný telefon se solidními funkcemi, jasným displejem, dlouhou výdrží. Jeho cena je vyšší, postrádá fotoaparát.rozměry a hmotnost: 113 × 52 × 22 mm, 128 g
displej: 1,73'', pasivní CSTN, 128 × 160, 65 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10
konekt.: miniUSB, Bluetooth
paměť: 10 MB
baterie: Li-Ion 1100 mAh
21 %
(619. místo z 951)
katalogrecenzeinfo výrobce
cena: 7 380 Kč (koupit)

Diskuze (47) Další článek: Mobil od Sharpu odemkne auto a nastartuje motor

Témata článku: Sonim, Sonim XP1, Crash, Mobil, Son


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 — premiant s výhodnější cenovkou

RECENZE: Huawei P20 — premiant s výhodnější cenovkou

** Huawei u modelu P20 nasadil rozumnou cenovku ** V aktuálním portfoliu se P20 jeví jako zlatá střední cesta ** Nechybí moderní výřez v displeji a zůstala spolupráce s Leicou

Jakub Vrbacký | 7

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26