TomTom Traffic doznává zásadních vylepšení a celkový počet zemí, ve kterých je služba dostupná, dosáhl padesáti

TomTom (TOM2) oznámil významná vylepšení služby TomTom Traffic, která budou k užitku jak řidičům využívajícím osobní navigace a navigační aplikace, tak i zákazníkům, kteří mají s TomTomem licenční dohody. Vylepšení oznamuje v témže okamžiku, jako významný milník v rozšiřování této služby po světě. Poté, co byla služba Traffic spuštěna v Indonésii a ve Slovinsku, stala se dostupnou v celkem 50 zemích.

K velkým vylepšením služby TomTom Traffic patří informace o dopravní zácpě v závislosti na směru odbočování, dynamické hlášení o rychlostních limitech, předpovědi v závislosti na počasí a monitoring silniční sítě po sněžení a dešti. Vylepšení budou spuštěna od dubna 2016.

Petra Slámová, Senior Trade Marketing Manager CZ & SK společnosti TomTom, uvádí: „V TomTomu děláme vše proto, abychom dodávali nejlepší dopravní informace. Vylepšení, která dnes oznamujeme, napomohou k lepšímu zážitku z jízdy všem lidem, kteří používají naše špičkové navigace a aplikace, i řidičům, kteří používají produkty vybavené službou TomTom Traffic prostřednictvím licenčních dohod. Rádi děláme věci jednoduché, takže řidiči si mnoha vylepšení, která fungují na pozadí, ani nevšimnou, ale věříme, že si všimnou, že cestují s menším stresem a dostávají se do cíle rychleji.“

Přehled nových funkcí

Dopravní informace závislé na směru odbočování

Dopravní zácpy na některých křižovatkách se týkají pouze řidičů, kteří odbočují určitým směrem (nebo jedou rovně). Nové vylepšení automaticky detekuje různé dopravní situace v závislosti na směru, kterým řidič bude pokračovat za křižovatkou a umožňuje navigačnímu systému vzít do úvahy pouze zácpy, které se řidiče týkají s ohledem na uvažovaný směr trasy.

Dynamické hlášení rychlostního limitu

Agentury odpovědné za řízení silniční sítě umisťují dopravní značení, které dynamicky upravuje rychlostní limity v závislosti na aktuální dopravní situaci. Využívají se ke snížení rychlostního limitu během dopravních špiček, aby se řidiči mohli pohybovat bezpečněji a plynuleji. TomTom Traffic bude automaticky monitorovat dálnice a rychlostní silnice, na kterých jsou tyto adaptabilní značky umístěny, a bude je zobrazovat řidičům.

Předpovědi v závislosti na počasí

Hustý déšť nebo sníh může mít na dopravní situaci významný vliv. TomTom Traffic bude využívat pokročilé informace o počasí i další významné faktory, jako závažnost či tendence existujících dopravních zácp, aby ještě zlepšil přesnost odhadu trvání zácpy a rychlosti, kterou bude možné trasu v nadcházejícím čase projet.

Monitorování stavu silnic po dešti nebo sněhu

Dopravní situace bývá ovlivněna i nějakou dobu poté, co sníh přestal padat, pokud leží na silnici. TomTom Traffic bude monitorovat oblasti zasažené zpožděními způsobenými počasím a bude zobrazovat relevantní údaje o zpožděních, dokud se silnice nevrátí do normálního stavu. To zajistí, že tato zpoždění budou brána v úvahu při plánování trasy a informacích ve vztahu k ETA.

Rovněž dnes oznamujeme rozšíření špičkových dopravních informací TomTom do Indonésie a Slovinska. TomTom nyní poskyuje přesné dopravní informace o dálnicích a silnicích 1. a 2. třídy v padesáti zemích světa. TomTom Traffic obsahuje předpovědi dopravních zácp, které zároveň indikují, zda zácpa narůstá nebo se zmenšuje, a odhadují, jak dlouhé bude zdržení.

„Dopravní zácpy jsou velkým problémem mnoha měst po celém světě,“ připomíná Petra Slámová. „A města v Indonésii a Slovinsku na tom nejsou jinak. TomTom dosáhl významného milníku, ale pro tyto dvě země je mnohem důležitější, že řidiči, automobilový průmysl i vlády získali konkrétní nástroj, jak řešit dopravní zácpy. Naším cílem je pomoci řidičům dostat se do cíle rychleji a podpořit vlády v lepším řízení plynulosti dopravy.“

Více o TomTom Traffic najdete zde

Další článek: Nexar: Proměňte iPhone na autokameru a natočte piráty silnic

Témata článku: Tiskové zprávy