Txtr Beagle: nejlevnější čtečka elektronických knih přijde na 300 Kč

Txtr Beagle: nejlevnější čtečka elektronických knih přijde na 300 Kč

Ceny za hardware a technologie klesají stejným tempem, jako zrychluje jejich vývoj. V Indii se prodávají jednoduché tablety s Androidem za cenu kolem 700 korun a i kvalitní čtečky knih například od Amazonu jsou na ceně sto dolarů, což je na našem trhu trochu nad dva tisíce korun. Obsah je důležitější a z dlouhodobého hlediska potenciálně mnohem dražší než hardware, s čímž počítají i výrobci a prodávají takový hardware takřka za náklady.

Podobně to bylo i v začátcích prodejů herních konzolí. Zisk se očekává především z obsahu a dalších služeb v rámci platformy, případně v pozdějších fázích výroby. V podobném stylu chce na trh zaútočit superlevná čtečka elektronických knih Txtr beagle „read | only“, která má být v prodeji za cenu 13 dolarů, což je i v přepočtu na naše podmínky pouze 300 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Txtr Beagle - superlevná čtečka kni má kompaktní rozměry a stojí 300 korun

Nízká cena ale také znamená velmi omezené možnosti a technologie. Čtečka má pětipalcový e-ink displej s rozlišením 800 × 600 a nedisponuje Wi-Fi ani žádným integrovaným systémem pro aplikace nebo nákup. Komunikace a nahrání knížek probíhá pouze přes Bluetooth spojení se smartphonem (pro začátek Apple iOS a Android). Až na něm běží aplikace, skrze kterou si knížku koupíte.

Txtr Beagle má rozměry 14 × 10,5 × 0,48-1,4 cm a hmotnost 128 gramů. O napájení se starají dvě AAA baterie. Výdrž by měla stačit na přečtení dvanácti až patnácti knih. Pro ukládání až pěti knih slouží interní 4GB flash paměť a podporována je většina formátů včetně epub nebo PDF. Čtečka bude v prodeji ve čtyřech barevných provedeních.

Na oficiálních stránkách je možné se pouze zaregistrovat pro budoucí oznámení prodeje, které by mělo přijít snad brzy.

Diskuze (8) Další článek: Samsung Galaxy Note 10.1: umělec s perem [recenze]

Témata článku: Mobilní aplikace, Ostatní, Čtečka

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje přelomovou novinku

Nákup bez placení u pokladny. Ahold testuje přelomovou novinku

13.  1.  2018 | E15.cz , Trnková Michaela | 41