Samsung Galaxy S III: praktické zkušenosti

Uživatelská recenze: Samsung Galaxy S III od uživatele snaut

ikony/SamsungGalaxySIII.jpg
5 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 19 uživatelských recenzí

Napište vlastní uživatelskou recenzi

Původně jsem hledal náhradu za smartphone střední třídy Sony Ericsson Xperia Ray, se kterým jsem byl vcelku spokojen, byl velmi slušně odladěný, ale nevyhovovaly mi dvě klíčové vlastnosti, a to především výdrž telefonu, která byla na velikost displeje i při použití relativně slušné kapacity akumulátoru velmi slabá a dále displej s malou uhlopříčkou, který přestože se dobře automaticky přizpůsoboval webovým stránkám, byl prostě nekomfortní.
Uvažoval jsem o telefonech Sony Xperia S, Sony Xperia P, HTC One S, HTC One X a právě Samsungu Galaxy S3. Rozhodnutí pro S3 přišlo po zvážení neoddiskutovatelných výhod: Vyměnitelný a výkonný akumulátor, slot na SD, odladěný ICS, dobré zkušenosti s předcházející vlajkovou lodí, právě tyto vlastnosti byly slabinou ostatních zvažovaných modelů. V cenové kategorii 10 a více tisíc jsem také nebyl ochoten dělat kompromisy, co se týče zpracování, o olupující kryty, problémy se signálem či záseky obrazovky jsem opravdu zájem neměl, přestože se mi konkurenční telefony vizuálně líbily.
Velikost a váha: Když jsem poprvé telefon spatřil okamžitě jsem měl obavy z přílišné velikosti, které se rozplynuly, když jsem zařízení uchopil do ruky. Telefon má zaoblené tvary, štíhlé tělo, je lehký, dobře se drží, i když nemám moc velké ruce, vejde se velmi pohodlně do kapsy. Použité materiály působí laciněji než u HTC, ale jsou do jisté míry odolné vůči poškrábání (u HTC byly stížnosti na loupání použitého materiálu u S) a popř. i vyměnitelné (plastová zadní strana přístroje je nabízena ve flipovém pouzdře, pokud budete s telefonem zacházet méně šetrně, tak je vhodná i folie na displej a telefon by pak měl být slušně ochráněn). Náhradní plastová záda, která dostanete spolu s flipem, jsem zkoušel poškrábat klíčem a povrch je skutečně odolný, drobný vryp jsem zaznamenal až poté, když jsem měl telefon s klíčemi v cyklobrašně a vydal jsem se na kole do obtížnějšího terénu. Při pádu přístroje jsem však již plastový rámeček poškodil poměrně výrazně. Pouzdro má ještě jednu výhodu, sklíčko fotoaparátu je nyní hlouběji zapuštěné, nehrozí dotyk s povrchem při položení telefonu. Po třech měsících užívání jsem se bohužel menšímu vrypu na sklíčku fotoaparátu rovněž nevyhnul.
Displej přístroje je skvělý, barvy působí přirozeněji, než u S2, má dostatečnou jemnost (kvalitní byla i u Sony a HTC One X, One S má více viditelné body). Podsvícení displeje, pokud je zapnutá automatická regulace jasu, však působí mírně zmateně, regulace je nepřesná, displej mi často ztmavl a byl hůře čitelný, zejména na slunci či ve venkovním prostředí. Doufám, že bude vylepšeno updatem
Svižnost systému je ukázková, téměř vše funguje, jak má. S přístrojem je radost zacházet, je parádně rychlý, zkoušel jsem benchmarky i hry: Robot Defence (Xperia Ray již nestíhal), parádně svižný je i ShadowGun. Snad jen škoda mírné, asi dvouvteřinové prodlevy při návratu do obrazovky menu z pohotovostního režimu, HW by měl toto zvládat neméně rychle, jako např. u iPhone, ale to jistě opět vyřeší aktualizace. Přihlédnu-li k faktu, že je telefon právě vydaný, tak reaguje prostě skvěle a dává pocit exkluzivity ze zakoupeného zařízení.
K uživatelskému prostředí TW nemám výhrad, velmi pěkný je kalendář, který umožňuje roční, měsíční a denní zobrazení dle zoomu, práce s kontakty je výborná, umožňuje např. bezproblémově sloučit kontakty po jejich importu z paměťové karty (zakoupil jsem Kingston class 10), telefon nabízí pěkné widgety, které jsou přejmenovány na Nástroje. Rychlost prostředí jsem zmiňoval, při běžné práci s telefonem RAM klesá cca na hodnotu 200 MB, aplikace Airdroid jí rychle zvedne na dvojnásobek, v praxi ale nedostatek operační paměti absolutně nepoznáte. Znamenitá je rychlost načítání webových stránek, podstatně rychlejší než u iPhone 3GS a Ray. Jen by prohlížeč mohl automaticky přizpůsobovat stránky displeji při zoomu, jako je to výborně řešeno u Sony, i přes možnost nastavení přizpůsobení není vyřešeno úplně optimálně.
Výdrž baterie hodnotím na takto vybavený telefon jako vynikající. Vstávám ráno po čtvrté hodině, kdy telefon vyndávám z nabíječky, pracuji v Praze, kde jej využívám především k prohlížení webu prostřednictvím HSPA a nešetřím jej, dále poslouchám hudbu na cestě, občas video, telefonuji, při takovémto vytížení baterii vybiji okolo 17. hodiny. Ray putovala při stejné práci do nabíječky dvakrát.
Telefon jsem vyzkoušel i pro navigaci, dvakrát se mi stalo, že při že jsem musel Google maps restartovat, neboť telefon začal nekorektně zobrazovat cestu, poblikávat a pouze hlasově navigoval. Jinak vše ok. Přístroj jsem použil i na geocaching a při běhu s aplikací RunKeeper, satelity fixuje rychle, spolehlivě, velmi přesně, při 3G nádherně rychle vykresluje mapy, při dobré viditelnosti se GPS+Glonass činí. Pokud se viditelnost zhorší (v hustém lese), pak je fixace nespolehlivá (totéž Ray i Garmin) a krabičku jsem v jednom případě nenašel.
Multimediální funkce hodnotím jako zdařilé. Fotoaparát je slušný, snímky jsem zkusil porovnat se zrcadlovkou Nikon D40, 6 MP, automatický režim, setový objektiv F 3,5-5,6 GII. Výsledky jsem se na tomto místě pokoušel publikovat, ale obrázky patrně nejsou podporovány, v příp. zájmu mohu poskytnout. Je patrné, že zrcadlovka (i přes pixelově nižší rozlišení :))poskytuje samozřejmě detailnější a barevně věrnější snímky, ale telefon fotí slušně. Snímky z telefonu jsou v průměru cca o 1 MB větší. Zkoušeli jsme porovnat i fotografie iPhone 4S při panoramatické scéně a zataženém počasí, kvalita snímků byla na podobné úrovni, porovnání opět mohu popř. poskytnout.
Poměrně důležitý byl pro mě i zvukový výstup telefonu, ale musím se přiznat, že jsem coby audiofil přibalená sluchátka jako obvykle ani nevytáhl z krabice, zaregistroval jsem jen výměnné špunty. Zvukově jsem výstup vyzkoušel se sluchátky Shure SE 110 a Senheiser HD 598. Rocková hudba ala Joe Satriani - Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock, Pink Floyd – Meddle, klasika: Čajkovskij sym. No. 4 a 5 i taneční: TV on the Radio - Dear Science, vše hrálo velmi dobře, zvukový přednes je detailní a dobře vyvážený, měl bych jen výhrady k ekvalizaci hudebního přehrávače, u kvalitnějších sluchátek a lepších nahrávek doporučuji vypnout.
Příslušenství telefonu začíná být poměrně bohaté, prozatím jsem kromě flipového pouzdra a fólie zakoupil i dokovací stanici, dražší dobíjitelná má slabší akumulátor, takže na tento fakt při koupi myslete. Dokovací stanice od Samsungu je ovšem velmi pěkná, přepne telefon do speciálního režimu, kdy se zobrazuje čas, počasí a praktické funkce (budík, ad.). Nastavení, resp. vypnutí ne úplně libého zvuku při připojení přístroje je možné provést v Nástrojích – Dok. Dokovací stanice má též výstup na sluchátka.
Uživatelům, kteří dosud neměli Samsung mohu doporučit webové stránky Samsung Dive, po registraci je možné na dálku přes internet prozvonit či lokalizovat ztracený přístroj, ale také zablokovat či smazat jeho obsah. Výborná možnost.
Celkově hodnotím SG S3 jako vynikající telefon, pravděpodobně nejlepší, jaký jsem měl dosud příležitost vyzkoušet.

Přednosti

Výkon, rychlost, plynulost prostředí, výdrž baterie, vyměnitelný akumulátor, aktualizace SW, slot na SD karty.

Nedostatky

Chudší výbava, slabá podpora SW synchronizace s PC, čitelnost displeje na slunci, tělo přístroje výlučně z plastu,

Cena při koupi

6 200 Kč

Fotogalerie

Samsung Galaxy S IIISamsung Galaxy S IIISamsung Galaxy S IIISamsung Galaxy S IIISamsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III
I9300
rozměry a hmotnost: 137 × 71 × 8,6 mm, 133 g
displej: 4,8'', kapacitní Super AMOLED, 720 × 1 280, 306 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (21,1|5,76 Mb/s)
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4, GPS
paměť: 16 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 1 024 MB, baterie: 2 100 mAh
procesor: Samsung Exynos 4412 (4× Cortex-A9, 1,4 GHz, 32nm)
operační systém: Google Android 4 (Ice Cream Sandwich), upgrade na 4,3
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video (1 920 × 1 080), blesk
67 %
vybavenost
?
výhodnost
?
žádanost
cena: už se neprodáváPořiďte si podobný model na Alza.czZajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

 Upozornění na všechny další recenze produktu Samsung Galaxy S III
 Upozornění na všechny další recenze autora snaut

Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění