Nokia Lumia 925: Transatlantické "Think Different"

Uživatelská recenze: Nokia Lumia 925 od uživatele Muddy

ikony/NokiaLumia925.jpg
4 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 5 uživatelských recenzí

Napište vlastní uživatelskou recenzi

Lumia 925 nabízí vše, co potřebujete, ale nic navíc. Nečekejte brutální výkon a tuny operační paměti, ani jedno není potřeba. Naopak jde o designově čistý telefon s dobrým výkonem na běžnou práci i pro zábavu.

Design\Zpracování
Bílá varianta není nejkonzervativnější, protože jde o "třetí barvu" na zařízení. Vedle černého rámečku displeje, šedostříbrného rámu poměrně kontrastuje, ale zároveň telefon opticky odlehčuje. Naopak černá varianta má černě lakovaný i hliníkový skelet. Lumia kvůli tomu vypadá mnohem těžkopádněji. Zadní kryt vykazuje na několika místech lehkou vůli, přesto lze zpracování hodnotit jako vysoce nadprůměrné. Displej je údajně překrytý Gorilla Glass 2, přesto se poměrně lehce poškrábe, tuto vlastnost zachraňuje samotný zobrazovací panel (HD rozlišení) s vysokým jasem, který drobné estetické nedostatky bezpodmínečně eliminuje.

Nevýhodou telefonu jsou jeho půdorysné rozměry a zpracování, které znemožňuje pevný úchop a zároveň ergonomické ovládání jednou rukou. Zjednodušeně řečeno: Jde buď jedno, nebo druhé. Velikostně Lumia s 4,5 palcovým displejem připomíná HTC Desire HD a pohodlně se zabydlí v jeho pouzdře.

Druhou hardware slabinou, zejména mimo velké aglomerace, je slabší příjem signálu. I v pražském metru přijde o signál dříve, než konkurenti a déle jej ve stanicích hledá.

Windows Phone 8: Haters gonna hate
Zamykací obrazovka po poklepání prstem (či zmáčknutí tlačíka) zobrazí hodiny, datum, událost v kalendáři a samozřejmě upozorní na hovory či sms zprávy. Žádné velké drama, tedy pokud nemáte zapnutou funkci "glance screen," která dle mého zcela zbytečně neustále něco zobrazuje i při vypnuté obrazovce. Soutěž o největší kuriozitu vyhrálo přijímání hovorů. Není pouze jednokrokové, ale je nutné vykonat dvě gesta -
1. Posunout nahoru pro odemčení
2. Přijmout hovor\ odmítnout \ SMS

Po zapnutí stroje se zjeví kontroverzní dlaždicové uspořádání, nechť každý vyzkouší a zhodnotí. Pro konzervativce půjde o sedmý kruh pekla, racionálně smýšlející design ocení(Kritici barev nechť si nastaví vysoký kontrast v usnadnění přístupu).Zejména možnost vyhledávat podle abecedy ve vertikálním seznamu všech nainstalovaných aplikací.

Odpůrci sociálních sítí, nechť kontakty nesvazují s účtem na Facebooku či Twitteru. Sice přijdou o možnost chatovat přímo v sms zprávách, naopak nebudou muset řešit propojování duplicitních kontaktů a telefonní seznam (Lidé) nedosáhne astronomické délky. Naopak řidiči se mohou těšit na vynikající offline navigaci od Nokie zdarma pro celý svět.

Nokia ve snaze podpořit Windows phone připravila celou řadu aplikací. Od excelentní Nokia Cam po zcela zbytečný appSocial. Ke kreativním aplikacím mám pouze jednu, avšak podstatnou, výtku. Proč Nokia Camera neobsahuje všechny další funkce jako Nokia Cinemagraph, Panorama nebo Refocus a uživatel je nucen všechny tyto funkce instalovat jako samostatné aplikace?

P.S. Fotoaparát 925 patří k tomu nejlepšímu mezi telefony.

Odbočka k Office
Systém defaultně obsahuje systém Office, který dalece přesahuje všechny Polaris a Doc2go alternativy. Nativní podpora je tedy nepřekonatelná. Pokud navíc jako cloudové uložiště zvolíte SkyDrive dostanete se s Windows & Windows Phone ještě o level dál.

Mantra konkurentů: Aplikace!!
Pravděpodobně nejvýraznější slabina Microsoftu. Zatímco Google v ČR spustil už i music streaming, tak Windows Phone chybí některé aplikace nebo jsou poměrně drahé.

- Alternativa k Pubtran sice existuje, ale buď jde o polotovar nebo stojí okolo 100 Kč. Inu nabídka\poptávka
- Většina bank nemá internet banking pro Windows Phone 8
- Facebook pages manager
- Někomu mohou chybět hry
- Alternativní prohlížeč internetu
- Přehrávač videa podporující titulky

Naopak dříve absentující Vine, Facebook, Twitter, Foursquare, Whatsapp ve store jsou, stejně jako zpravodajské servery, výborné mapy.cz nebo Evernote.

Právě aplikace a hry jsou oním klíčovým faktorem. Windows Phone není Android, spíše BlackBerry. Záleží na způsobu využívání. Pro business nebo ke studiu vysoké školy nic nechybí, ale pro hraní pod lavicí na gymplu se hodí spíš Android nebo iOS. S jablečným systémem sdílí i jistou uzavřenost. Díky tomu je ale telefon velmi jednoduchý na ovládání a nastavení všech funkcí zvládne i technicky méně nadaný uživatel.Přednosti

Zpracování,Čitelnost LCD,Office, Integrace funkcí,Výdrž na baterii, Fotoaparát

Nedostatky

Náchylnost LCD na škrábance, Chování tlačítka zpět, Přijímání hovorů dvěma kroky, 16gb paměti,

Cena při koupi

9 500 Kč

Fotogalerie

Nokia Lumia 925Nokia Lumia 925Nokia Lumia 925Nokia Lumia 925Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925
Catwalk
rozměry a hmotnost: 129 × 71 × 8,5 mm, 139 g
displej: 4,5", kapacitní AMOLED, 768 × 1 280, 332 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE (100|50 Mb/s)
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4, GPS
paměť: 16 GB, RAM: 1 GB, baterie: 2 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Plus (2× Krait, 2 GHz, 28nm)
operační systém: Microsoft Windows Phone 8 (Apollo)
fotoaparát: 9MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
40 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: už se neprodáváOhodnoťte tuto recenzi. Byla užitečná?

Ano  Ne

Zajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.


Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění

~/PubSystem.Controls.Run.Reviews/ReviewDetail.ascx
System.Net.WebException
Unable to connect to the remote server
System
at System.Net.HttpWebRequest.GetResponse() at System.Xml.XmlDownloadManager.GetNonFileStream(Uri uri, ICredentials credentials) at System.Xml.XmlUrlResolver.GetEntity(Uri absoluteUri, String role, Type ofObjectToReturn) at System.Xml.XmlReader.Create(String inputUri, XmlReaderSettings settings, XmlParserContext inputContext) at System.Xml.Linq.XElement.Load(String uri, LoadOptions options) at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.GetGalleryImages() at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.__DataBinding__control19(Object sender, EventArgs e) at System.Web.UI.Control.OnDataBinding(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at System.Web.UI.Control.DataBindChildren() at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.DataBind() at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.InitData() at System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.LoadRecursive() at System.Web.UI.Control.AddedControl(Control control, Int32 index) at PubSystem.Controls.Run.CacheControl.CreateChildControls()