V BlackBerry World už je více než 100 tisíc aplikací

V BlackBerry World už je více než 100 tisíc aplikací

BlackBerry 10 jako prakticky od základu znovu vybudovaná platforma se velmi příkladně popasovalo s počátečními těžkostmi, kterými si musel projít každý rodící se mobilní ekosystém – získat dostatečnou základnu aplikací. Kanadský výrobce a zároveň vývojář s ostružinou v logu si úkol trochu usnadnil tím, že některé aplikace nechal obyčejně překódovat z Androidu.

To však neznamená něco méně plnohodnotného, naopak je to zásadní konkurenční výhoda platformy BB 10. Pro koncového uživatele je nejdůležitější množství a výběr mezi aplikacemi, rozdíl jejich původu nepozná. BlackBerry World se nyní podle magazínu Information Week může pochlubit hojným počtem 100 tisíc aplikací. Přitom ještě začátkem února bylo v marketu dostupných jen 70 tisíc unikátních aplikací. Vývojáři tedy za pouhých sedm týdnů dokázali nabídku rozšířit o necelou polovinu.

Aktuálně přibyly aplikace Amazon Kindle, OpenTable a The Wall Street Journal. V nejbližších týdnech se uživatelé ostružin dočkají aplikací CNN, eBay, Rdio, Skype a dalších. Na BlackBerry 10 si cestu už dříve našli i populární aplikace a hry jako Angry Birds Star Wars, BBC, Need For Speed​​, Twitter a jiné. Samotné BlackBerry se domnívá, že zhruba 60 % procent aplikací pro platformu je nativních, zbylých 40 % má být překonvertovaných z Androidu.

Témata článku: Blackberry, Mobilní aplikace, Blackberry Z10

20 komentářů

Nejnovější komentáře

  • fj08 27. 3. 2013 12:15:51
    tvrzení "Samotné BlackBerry se domnívá, že zhruba 60 % procent aplikací...
  • bkf.1 26. 3. 2013 9:48:00
    BB10 ma OBROVSKOU vyhodu v tom, ze dokaze spustit aplikace z Androidu (po...
  • Nedos. 25. 3. 2013 22:30:23
    Jo. BB chce prorazit tím že portuje aplikace z androida. Samsung chce...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení