Velký přehled tarifů pro mladé

Špatná zpráva: škola začíná. Dobrá zpráva: pro školáky a studenty mají operátoři připraveny speciální tarify! Poradíme jak vybrat ten pravý.
Velký přehled tarifů pro mladé
Kapitoly článku

Prázdniny utekly jako voda a pro žáky a studenty nastal čas vrátit se do školních lavic. A jelikož v dnešní době má mobil každé malé dítě, poradíme dnes nejen studentům, ale také jejich rodičům jaký tarif pro svou ratolest vybrat a nějaké ty peníze ušetřit. Vlastně bych to šetření raději formuloval jako minimalizaci nákladů. Mladí lidé si totiž často neuvědomují cenu peněz a jejich plánování nesahá dál než do večera téhož dne, navíc se často přestanou kontrolovat a z několika SMS denně jich pak jsou stovky měsíčně, což při ceně přesahující korunu za kus dělá pěkných pár stovek.

Klepněte pro větší obrázek
Pravdou je, že někomu volání a SMS úplně stačí, preference uživatelů se pomalu ale jistě posouvají

Mlaďáci ale zároveň odsouvají volné minuty a SMS na vedlejší kolej, chtějí mít v mobilu své přátele, chatovat v reálném čase přes IM klienty, prohlížet Facebook a přispívat na Twitter. Neobejdou se také bez internetu v mobilu, navigace a e-mailové schránky, jde tedy o data. Ale to není vše, mladá generace zároveň nechce dostávat do schránky papírové vyúčtování (které může najít jako první zvídavý rodič), nerada ztrácí čas s voláním na infolinku a čekáním na operátora, chce si své služby spravovat sama elektronicky a hlavně chce mít kontrolu.


Klepněte pro větší obrázek

Průzkum Vodafone: Mobilní internet je pro studenty samozřejmostí


V dnešním přehledu se proto zaměříme nejen na ceny, ale také na parametry jednotlivých operátorů, možnosti správy účtu, kontroly výdajů, datovou nabídku a zkrátka všeho, co mladí pro své mobilní fungování vyžadují. Podíváme se rovněž co je třeba udělat pro získání zvýhodněného tarifu a do kolika let ho lze využívat a zda nám operátor nabídne i zvýhodněný mobil (více informací o koupi dotovaných telefonů u jednotlivých operátorů se dozvíte v tomto článku).

Vodafone s kreditem navíc a daty za polovic

Jak už jsem psal v úvodu, textování je mezi mladou generací snad nejoblíbenější forma komunikace, proto nejednoho studenta zamrzelo zrušení balíčku SMS Grátis, který byl pro tzv. „SMSkaře psavé“ se svými stovkami zpráv denně jako dar z nebes. V nabídce operátora nyní nalezneme další výhodné balíčky souhrnně označované jako Vodafone Student. Ten první se jmenuje Extra a ke kterémukoli Nabitému tarifu vám za 150 Kč přidá kredit 300 Kč. Druhý nese název Online, což je balíček Internet v mobilu za 89 Kč namísto běžných 177 Kč měsíčně. Můžete mít aktivní oba zároveň nebo jen jeden z nich. Jak vypadají tarify Nabito se studentským zvýhodněním už ukazuje tabulka níže:

Tarif Nabito 119 Nabito 350 Nabito 700 Nabito 1150 Nabito 2100
kredit s balíčkem Student extra 419 Kč 650 Kč 1 000 Kč 1 450 Kč 2 400 Kč
měsíční paušál 269 Kč 500 Kč 850 Kč 1 300 Kč 2 250 Kč
za minutu 6 Kč 5 Kč 4 Kč 3,40 Kč 3 Kč
Po svém* 4,80 Kč 4 Kč 3,20 Kč 2,72 Kč 2,40 Kč
účtování 60+1 60+1 60+1 60+1 60+1
SMS 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč
max. minut 70 130 250 426 800
max. SMS 352 546 840 1218 2017
*ceny Po svém (o 20 % nižší) platí po vyčerpání kreditu
data (Student online) 89 Kč 89 Kč 89 Kč 89 Kč 89 Kč
celkem 358 Kč 589 Kč 939 Kč 1 389 Kč 2 339 Kč

Jak na věc?

  • Aktivace a využívání balíčku

Vodafone Student mohou mít všichni zákazníci operátora, kterým je mezi 15 a 26 lety včetně, kteří zároveň čestně prohlásí, že v daném roce studují. Balíček jim zůstane aktivní dalších 12 celých účtovacích období, přičemž po uplynutí této doby je balíček Student deaktivován. Pokud ovšem zákazník splňuje všechny náležitosti pro aktivaci zvýhodnění, může o něj znovu požádat. Nabídku lze aktivovat na čísle *077, v internetové samoobsluze, na prodejnách, nebo prostřednictvím e-shopu.

  • Koupě zvýhodněného telefonu

Studentský balíček nemá na koupi dotovaného telefonu vliv, jeho cena se řídí vybraným Nabitým tarifem a úvazek platí po dobu šesti měsíců. Během této doby je třeba setrvat na zvoleném tarifu, popřípadě je možné ho zvýšit. Noví zákazníci musí při koupi složit jistinu v rozmezí 500 až 3 000 Kč dle výše tarifu.

  • Co je dobré vědět

Vodafone disponuje pokrytím EDGE a datový balíček má FUP 100 MB měsíčně, po jeho překročení se rychlost sníží na 16 kb/s. Pokud by vám sto megabajtů nestačilo, můžete mít Připojení na stálo za 325 Kč měsíčně na půl roku, což je 50% cena datového balíčku platná do 13. září 2009. Jak už je uvedeno v tabulce, hovory jsou účtovány po sekundách po první celé minutě. Kredit z balíčku Extra je čerpán před kreditem z paušálu a nepřevádí se. Kredit v rámci paušálu se sice převádí do dalšího měsíce, ale je v něm čerpán až jako druhý v pořadí po novém paušálním kreditu.

  • Výhody a nevýhody operátora

S Vodafonem můžete svůj účet ovládat sami přes web či kapesní samoobsluhu. Díky službě Chytrý přehled lze navíc kdykoli zjistit průběžnou výši útraty. Pro své číslo si rovněž můžete aktivovat Po svém, což vám zajistí 20% slevu na volání po vyčerpání kreditu a podrobné elektronické vyúčtování zdarma, za hovor s živým operátorem ovšem zaplatíte 30 Kč (s výjimkou hovorů, které musí být na základě platných právních předpisů poskytovány zdarma). A pokud Vodafonu doporučíte své známé, můžete si vy i oni trochu přilepšit a získat slevu na služby v rozmezí 150 – 2 000 Kč a navíc si SMSkovat zdarma jeden rok.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, Pro mladé, Pevná síť, Mladá generace, Zvýhodněný telefon, Tarif, Chytrý přehled, Dnešní přehled

Určitě si přečtěte

Černá kronika ČTÚ. Tentokrát o tom, jak Vodafone bránil zákazníkovi v odchodu

Černá kronika ČTÚ. Tentokrát o tom, jak Vodafone bránil zákazníkovi v odchodu

** Bezpráví na zákaznícich se děje dnes a denně, regulátor pomáhá ** V tomto případě se zákazník marně dožadoval přenosu čísla ** ČTÚ operátora zchladil a napařil mu 30 000 Kč pokutu

Včera | Pospíšil Aleš | 25

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

** Balíčky Vodafone Video Pass a T-Mobile StreamOn se řeší i u nás ** Tuzemský regulátor naznačuje, že o verdiktu německých kolegů ví ** Vodafone Video Pass může mít problém kvůli redukci kvality videa

Včera | Pospíšil Aleš | 26

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

18.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 8

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26