Vodafone na Facebooku spouští Dobromat

Vodafone na Facebooku spouští Dobromat

Dobromat zábavnou a interaktivní formou zprostředkovává všechny aktivity Vodafonu v oblasti společenské odpovědnosti z oblasti ochrany životního prostředí, dobrovolnictví či charity. Dobromat integruje dvě již existující aplikace s názvy Vysaď strom a Darujem a dvě zcela nové aplikace s názvy Zelená síť a Ekoznačka. Další CSR aplikace do Dobromatu ještě přibudou.

Velkou oblibu si už v minulosti u uživatelů získala aplikace Vysaď strom, díky níž mohou lidé rozhodnout,kde a jaké stromy Vodafone vysází. Zároveň se zde dozvědí informace o různých druzích stromů jako takových, o chráněných krajinných oblastech a o výsadbě v nich. Ekologicky smýšlející fanoušci mohou využít také aplikaci Zelená síť, která upozorňuje na využívání obnovitelných zdrojů energie při provozu sítě Vodafone. Uživatel si může snadno vypočítat svojí uhlíkovou stopu a díky tipům od aplikace jí postupně zmenšovat. Svou ekologickou zodpovědnost si mohou lidé změřit také v aplikaci Ekoznačka, kde se každý týden objeví nový test na některé téma z oblasti ochrany životního prostředí.

Dobromat integruje také jednu z dříve vytvořených aplikací Darujem, která propagovala kampaň Vodafonu na podporu dárcovství krve. Díky Darujem mohou uživatelé Facebooku přidat kapku se svou krevní skupinou do své profilové fotografie a či si zahrát krevní pexeso.

Dvě připravované interaktivní aplikace, které Vodafone v rámci Dobromatu spustí během podzimu, budou DMS Kupóny a Firemní dobrovolnictví. V rámci první budou moci lidé hlasovat o podobě dobíjecího kuponu a výběru neziskovky, která na kuponu bude zastoupena. Aplikace Firemní dobrovolnictví zase umožní fanouškům navrhnout neziskovou organizaci, pro níž by měli zaměstnanci Vodafone dobrovolněpracovat v rámci svého Dne pro neziskovku.

Starší aplikace Darujem a Vysaď strom pochází z dílny OMD, autorem celé integrované aplikace Dobromat je Mather Advertures. Dobromat si mohou uživatelé Facebooku vyzkoušet od pondělí 25. července.

Témata článku: Tiskové zprávy