WIA odkoupila telekomunikační síť společnosti IPEX

WIA odkoupila telekomunikační síť společnosti IPEX

WIA, inovativní telekomunikační operátor, dnes oznámila akvizici telekomunikační sítě společnosti IPEX. Přebírá tak veškerou infrastrukturu pro poskytování datových služeb včetně části stávajících zákazníků. Obě strany mohou díky této spolupráci naplnit své dlouhodobé strategie. Zatímco WIA rozvíjí služby ve vlastní síti, IPEX se soustředí na upevňování pozice v dodávkách vyspělých komunikačních řešení (ICT) pro firemní sektor.

“Převzetí telekomunikační sítě společnosti IPEX je pro nás významným krokem a je v souladu s naší dlouhodobou strategii poskytovat telekomunikační služby výhradně na vlatní infrastruktuře. Díky tomu můžeme u služeb garantovat nejvyšší kvalitu a dostupnost, bez kterých se naše řešení pro firmy neobejdou,” říká Filip Malina, obchodní ředitel společnosti WIA.

Do vlastnictví WIA tak přechází infrastruktura v lokalitách Praha, Brno, Hradec Králové, České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Jaroměř, Tábor a další, což představuje 34 nových přístupových bodů. Nyní probíhá technická migrace služeb jednotlivých uživatelů a konsolidace sítě bude dokončena do konce dubna tohoto roku. Zájem obou společností je poskytovat služby bez přerušení a zásadních změn; přechodem ke společnosti WIA stávající zákazníci získají vyšší úroveň podpory s garantovaným SLA.

“Věříme, že jsme ve společnosti WIA získali spolehlivého partnera a provoz naší internetové sítě tak bude v dobrých rukou. Specializujeme se na atraktivní produkty orientované zejména na oblast sjednocených komunikací a Cloud služeb s využítím infrastruktury předních poskytovatelů internetu, jako je společnost WIA,“ dodává Petr Chruňák, předseda představenstva společnosti IPEX a. s.

Další informace o společnostech naleznete na internetových adresách www.wia.cz a www.ipex.cz .

O společnosti WIA spol. s r. o.

Společnost WIA spol. s r. o. byla založena roku 2002 a patří k největším českým poskytovatelům mikrovlnného i metalického připojení. Dále nabízí nejmodernější služby, jako jsou Voice over IP, sítě VPN nebo garantovaná kvalita IP služeb. Tyto služby poskytuje se zaměřením jak na koncového zákazníka, tak i na firemní klientelu ve spolupráci s národními i mezinárodními telekomunikačními operátory. Důraz je kladen především na kvalitní, rychlý servis a zákaznickou podporu.

O společnosti IPEX a. s.

IPEX je národním lídrem v oblasti kompletních komunikačních řešení (ICT) pro firemní zákazníky s využitím IP telefonie (VoIP). Vlajkovými produkty jsou moderní komunikační řešení VOIPEX F1, velkoobchodní platforma VOIPEX ISP a IP telefonní ústředna IPEX iPBX. Posláním společnosti je být spolehlivým partnerem v oblasti komunikačních potřeb českých firem.

Operátoři si musí na volné frekvence připravit 10 mld.

Témata článku: Tiskové zprávy