Z lídra vyzyvatelem: Nokia uznala svou novou roli

Z lídra vyzyvatelem: Nokia uznala svou novou roli

Nokia nedávno odkoupila podíl Siemensu ve společném podniku Nokia Siemens Networks, který je ale prý natolik problémový, že agentura Standard & Poor's (S&P) snížila úvěrový rating finského výrobce hlouběji do spekulativního pásma. Tržní podíl Nokie na trhu smartphonů se během posledních tří let snížil na polovinu a spolupráce s Microsoftem na vývoji mobilů s Windows Phone zatím nepřináší požadované výsledky. 

Nokia zkrátka jako dlouholetý lídr trhu mobilních telefonů musela přiznat, že dnes trendy vytvářejí jiní a sama musí přehodnotit svoji strategii. V rozhovoru pro server Adage to řekla vrchní marketingová ředitelka Nokie Tuula Rytila. Pozice vyzyvatele bude podle ní pro Nokii zajímavější, protože v době, kdy byla Nokia na vrcholu a s jakýmkoli špatným rozhodnutím mohla hodně ztratit, se musela chovat velmi opatrně.

Klepněte pro větší obrázek 
Trocha lidové slovesnosti (via uselesshumor.com)

Jako outsider si ale Nokia troufá a prvním cílem v nové roli bude prý stát se globální značkou, což vlastně Nokia nebyla ani v době největší slávy, protože hlavně ve Spojených státech vždy výrazně prohrávala nejprve s Motorolou, později s Applem. Dnes se jí naopak právě v USA daří se smartfony s Windows Phone nejvíce.

Diskuze (72) Další článek: Architektura Intel Silvermont: konec nadvlády ARM?

Témata článku: Nokia, První cíl

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50