Záchranáři Horské služby ČR používají v terénu Xperii Active

Záchranáři Horské služby ČR používají v terénu Xperii Active

Špindlerův Mlýn/Praha, 15. března 2012 – Od tohoto týdne využívají záchranáři Horské služby ČR chytré telefony Xperia™ active od společnosti Sony Mobile. Svůj nový služební telefon si záchranáři vybrali na základě odolných vlastností a praktických funkcí, které lze spolehlivě využívat i za extrémních podmínek v horských oblastech.

Horská služba ČR, která ročně zasahuje u několika tisíc případů, vybrala pro své profesionální záchranáře smartphone, který je možné všestranně využívat v běžném pracovním nasazení i při náročných zásahových akcích. Vzhledem k vysoce odolným vlastnostem a výkonným funkcím se po prvotních testech osvědčil smartphone Xperia™ active od Sony Mobile. Horská služba opatřila pro své zaměstnance několik desítek těchto telefonů.

„Xperia active velmi pozitivně oslovila jak mne, tak mé kolegy, kteří se nebojí nových technologií. Pokud bych měl doporučit nový telefon všem záchranářům Horské služby, pak je Xperia active jasnou volbou. Telefon se mnou absolvoval i sněhovou bouři za teploty -12 °C a veškeré funkce telefonu i s mokrým displejem fungovaly naprosto spolehlivě,“ uvedl Marek Fryš, záchranář horské služby, Špindlerův Mlýn.

Xperia™ active nabízí spojení elegance a funkčnosti. Telefon je vybaven 3“ displejem z minerálního skla odolného proti poškrábání s možností ovládání mokrými prsty. Pětimegapixelový fotoaparát umožňuje pořizovat videa v HD kvalitě a díky technologii Sony Mobile BRAVIA Engine lze veškerý obsah na displeji prohlížet ve vysoké kvalitě i na přímém slunci. Spolehlivou odolnost telefonu vůči vodě i prachu potvrzují standardy IP67, jejichž testování byl tento smartphone podroben. Pro vyznavače outdoorových aktivit je telefon vybaven také speciálními aplikacemi, jako například barometr, kompas, kontrola tepové frekvence či GPS pro nastavení vhodných běžeckých tras.Xperia™ active dále zajišťuje snadný přístup k internetu, ke službám Google™, sociálním sítím či aplikaci Skype.V průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku nabídne Xperia™ active i nejnovější verzi Android 4.0.

Témata článku: Tiskové zprávy