Zapomeňte na video, budoucnost patří 360° videu

Do řady fotografie-video přibyl další prvek: „360° video“. Tohle nové médium umožní rozhlížet se a přibližovat. Zvládají jej už i mobily.

Možná si ještě vzpomenete na to, jak jsme vás v dubnu minulého roku informovali o existenci fantastického panoramatického snímače pro iPhone 4 a 4S. Už tato věcička zaznamenala mezi uživateli velký úspěch, na letošním CESu se však objevilo ještě něco daleko lepšího. Vylepšení, které celou věc posunuje na další level uživatelského vyžití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panoramatická fotobrada, nový způsob zábavy? (foto: Engadget)

Uživatelé byli zvyklí, že mohou díky stávajícímu příslušenství (a vhodné aplikaci) proměnit svoje mobilní miláčky v panoramatické kamery. Nově je ovšem možno daleko více. Jak by se vám líbilo v natočeném panoramatickém videu zoomovat na libovolný bod? Pro někoho to dozajista bude věc vskutku revolučního významu.

Minule jsme psali o iOS, nyní byl na tahu Android. Aby nedošlo k mýlce, tak jen upřesnění – verze nového příslušenství je pro jablečná zařízení s operačním systémem iOS dostupná také, dokonce již od května minulého roku. Společnost Kogeto nově představila svůj prototyp panoramatického snímače GoPro Dot jako příslušenství ke stávajícím modelům právě pro platformu Android. Idea celé věci je jednoduchá, hardwarovou „čepici“ namontujete na svého mobilního miláčka, softwarovou aplikaci nainstalujete dovnitř a už nahráváte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zařízení přidá samotné přístroji na tloušťce poměrně hodně (foto: Engadget)

Zařízení jako takové snímá 360° panoramatický pohled, který může býti následně uploadován přímo na webové úložiště společnosti. Poté je již možné využít online webovou aplikaci pro editaci, ořezání, sdružení, či právě změnu pohledu videa a získat tak vskutku nevšední podívanou. Fantazii se meze nekladou ani při zoomování, takže možností nastavení je opravdu mnoho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Uchycení by mohlo být řešeno lépe (foto: Engadget)

Výsledná kvalita snímaného videa nebyla v případě použití iPhone 4, valná. Majitelé modelu 4S na tom budou nesrovnatelně lépe. Cena této hračky pro iPhone je stanovena na 49 amerických dolarů, což při současném kurzu odpovídá 1 000 Kč. Verze pro Android by měla být dostupná na podzim za stejnou cenu. Nakupovat můžete přímo v e-shopu výrobce.
 

Na závěr se podívejte, jak to celé funguje na videu od kolegů z Engadget:

Diskuze (2) | Romo: moderní hračka, robot ovládaný mobilem

Témata článku: iPhone, Android, Technologie, 360°, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Budoucnost

Určitě si přečtěte

Huawei Mediapad M3 Lite 10: Překvapivě zajímavý společník [recenze]

Huawei Mediapad M3 Lite 10: Překvapivě zajímavý společník [recenze]

** Po vzoru 8palcového modelu má i ten 10palcový čtečku otisků prstů ** Zaujme kvalitní kovovou konstrukcí a čtveřicí reproduktorů ** S papírově horších hardwarem se dokáže vyrovnat s grácií

Včera | Měchura Milan | 6

Týden mobilně 417: Fotografická kouzla Google Pixelu a to nejlepší z veletrhu CES

Týden mobilně 417: Fotografická kouzla Google Pixelu a to nejlepší z veletrhu CES

14.  1.  2018 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Láska Jan | 3

BlackBerry Motion: Tak trochu jiný Android [recenze]

BlackBerry Motion: Tak trochu jiný Android [recenze]

** Ostružina bez klávesnice, která se musí spolehnout na jiné přednosti ** Surový výkon to určitě nebude, navrch má naopak software ** Zařízení je určeno pro ty, kteří vědí, co od mobilu chtějí

14.  1.  2018 | Láska Jan | 21

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11