ZTE Grand X2 In: třetí pokus s Intelem [preview]

S procesory od Intelu se ve smartphonech s Androidem budeme potkávat stále častěji. ZTE představuje svůj už třetí model s přídomkem „In“.
ZTE Grand X2 In: třetí pokus s Intelem [preview]

Jakoby se výrobci smartphonů domluvili, že tento týden zahltí mobilní servery novinkami. Po Nokii Lumii 925, BlackBerry Q5, Samsungu Galaxy S IV „Nexus“ bylo ve středu na konferenci MedPi představeno také ZTE Grand X2 In. Přídomek In v názvu značí, že bude v pořadí již třetím modelem ZTE s procesorem od Intelu.

Klepněte pro větší obrázek 
Zadní strana je upravena vrstvou Soft-Touch.

Srdcem telefonu bude stejně jako v případě ZTE Geek dvoujádrový procesor Intel Atom Z2580 (Clover Trail+) s taktem 2 GHz a x86 architekturou, jenž bude doplňovat RAM paměť o velikosti 1 GB. Jak výkonný tento procesor je, zjistíte skrze 4,5palcový IPS displej s HD rozlišení 1 280 × 720 obrazových bodů. Poběží na něm systém Android Jelly Bean, přičemž není jasné, zda ve verzi 4.1, 4.2 či dokonce s dosud nepředstavenou 4.3. Energii pak bude dodávat akumulátor s kapacitou 2 000 mAh.

Fotoaparát rozlišení 8 Mpix se schopností vyfotit během jedné vteřiny až 24 snímků. Chlubí se i nulovou prodlevou uzávěrky po stisknutí spouště, dvouosovou stabilizací obrazu a možností natáčet video ve fullHD rozlišení (1 920 × 1 080 pixelů). Výsledné fotografie a videa bude možné ukládat do 8GB vnitřní paměti, kterou půjde rozšířit o paměťové karty (max. 32 GB). Grand X2 In bude možné využít také pro videohovory, když nad displejem má sekundární kamerku s rozlišením 1 Mpix.

První zájemci by si ZTE Grand X2 In měli pořídit ve 3. čtvrtletí letošního roku. Cena bohužel nebyla oznámena, dá se však očekávat, že bude znovu nižší než srovnatelné telefony u konkurence.

[Záznam byl odstraněn]

Témata článku: ZTE, Android, Smartphony, Intel, Třetí model

Určitě si přečtěte